CELÉ DÍLY KE ZHLÉDNUTÍ: Sherlock Holmes řeší brutální vraždu baletky! Někdo ji přeťal vejpůl

Aktualizováno 03.08.2018

Sherlock Holmes: Jak prosté II. - 15. díl - Mrtvá baletka
Zdroj: oficiální zdroj

Další Sherlockův případ bude pěkný tanec. Jak jinak by vůbec mohlo vypadat vyšetřování vraždy baletky, která byla přeťata v pase?

patnácté epizodě druhé řady seriálu Sherlock Holmes: Jak prosté se při zkoušce v divadle na jeviště zřítí z provaziště mrtvá baletka. Vražedná zbraň se brzy najde - je to nůž s vyrytým irisem. Iris je nejen květina, ale i jméno neoblíbené primabaleríny, která tvrdí, že jí byl nůž nedávno ukraden.

Do případu se zamotá bulvární fotograf, který se jí chtěl pomstít, protože ho před časem žalovala. Díky němu vyjde najevo, že Iris měla se zavražděnou baletkou poměr. Pro Iris to vypadá špatně, ale Sherlock od začátku v její vinu nevěří...šestnácté epizodě druhé řady seriálu Sherlock Holmes: Jak prosté v restauraci luxusního newyorského hotelu, kde probíhá schůzka úředníků ministerstva práce a manažerů banky, vybuchne bomba. Šest lidí je zabito a další zraněni.

Po příjezdu na místo činu Sherlock zjišťuje, že bude nucen spolupracovat se svým starým známým ze Scotland Yardu – Garethem Lestradem. Ten je nyní bezpečnostním šéfem banky Balsilla. Lestrade je neschopný, ješitný a nepříčetně na Sherlocka žárlí, čímž ovšem komplikuje vyšetřování. K činu se přihlásí známý atentátník, který si říká Aurelius, podle Sherlocka je ale tato stopa falešná...


Mistr dedukce se vydává po stopách zločinců v seriálu „Sherlock Holmes: Jak prosté“ vždy ve čtvrtek od osmi večer na Nova Cinema, a to hned ve dvou dílech za sebou. Momentálně běží první série. Pokud vám aktuální díly utekly, nezoufejte. Po odvysílání je celé najdete na videoportálu NOVA PLUS!NEPŘEHLÉDNĚTE:

Nesmrtelný detektiv Sherlock Holmes: Podívejte se na nejlepší novodobé adaptace slavného románu

Charakteristická čepice zmizela, včely zůstaly. Jak se liší nová adaptace Sherlocka Holmese od knižní předlohy?

 


Novinky z NOVY