Středoškolská láska a písničky, na které tančí celé generace: Film Pomáda slaví neuvěřitelnou událost!

Aktualizováno 29.07.2018

Pomáda
Zdroj: oficiální zdroj

Příběh hodné, blonďaté Sandy a na první pohled rošťáka se zlatým srdcem Dannyho je velmi oblíbený. Víte, jaké výročí v těchto dnech film Pomáda oslavil?

Barevné cadillaky, američtí středoškoláci, velká letní láska a nezapomenutelné taneční a hudební výkony. Legendární romantická komedie Pomáda s melodiemi, které si zpívá už několik generací, se objevila ve světových kinech před 40 lety – 16. 6. 1978.

Zdroj: TV Nova

Dívčí idol Danny v podání Johna Travolty se po prázdninách vrací na svoji střední školu a chlubí se letní láskou.

A Olivia Newton-John neboli studentka Sandy, která na stejnou školu přichází jako nová, má úplně stejný zážitek. Jen ho každý vypráví trochu jinak.
Zdroj: Archiv TV Nova

Americký muzikál natočil v roce 1978 režisér Randal Kleiser. I čtyřicet let od vstupu do kin je to příběh, který inspiruje školní představení i profesionální divadelníky.
Zdroj: Archiv TV Nova

Zatímco příběh lásky Sandy a Dannyho má pohádkový konec, hvězdám tohoto filmu se známé pohádkové přísloví „žili šťastně až do smrti“ vyhnulo obloukem. Ve skutečnosti se všem převrátil život vzhůru nohama, a tak se o slavném muzikálu začalo proslýchat, že je prokletý! Více se o tom dočte ZDE!
Zdroj: isifa.com

Pomáda slaví tento měsíc 40 let od uvedení do kin. Původní film se dočkal méně úspěšného pokračování s Maxwellem Caufildem a Michelle Pfeifferovou v hlavních rolí a také mnoha muzikálových provedení.
Zdroj: Archiv TV Nova


NEPŘEHLÉDNĚTE:
PROKLETÁ POMÁDA: Rakovina, HIV a další nehody. Muzikál Pomáda se stal pro všechny jeho tvůrce a aktéry prokletím

NEVÍTE, KAM NA DOVOLENOU? Inspirujte se těmito TOP 10 letními filmy!

                                                                                                            Autor: Maci


Novinky z NOVY