CELÝ DÍL SERIÁLU: Sherlock Holmes stojí proti korupci! Kam až sahají prsty mafie?

Aktualizováno 28.07.2018

Sherlock Holmes: Jak prosté II. - 13. díl - Rodinná záležitost
Zdroj: oficiální zdroj

Sherlock se musí mít na pozoru, neboť je cosi shnilého ve státě Dánském. Ve službách zákona raší nebezpečná korupce – někdo z jeho kolegů je na výplatní listině mafie!

Ve třinácté epizodě druhé série seriálu Sherlock Holmes: Jak prosté Detektiv Bell objeví při rutinní prohlídce skladu v barelu mrtvé tělo Bobbyho Pardilla z nechvalně známé mafiánské rodiny. Člen mafiánské rodiny Ferrarů, se kterými Pardillové vedli před 20 lety válku, vyletí se svým autem do povětří. Sherlock pojme podezření, že vrah měl informátora nebo spolupracovníka v Národní bezpečnostní agentuře... Zatímco Holmes pátrá po stopách "krtka," snaží si zároveň znovu najít cestu k Bellovi, který po psychické stránce stále velmi těžce nese následky svého zranění, za které mohl právě Sherlock...


Ve čtrnácté epizodě druhé série seriálu Sherlock Holmes: Jak prosté
 si Watsonová vybere z nevyřešených případů Sherlocka Holmese tři roky starou vraždu. K vyšetřování si přizve geoložku, aby s ní prozkoumala podivný kámen, který je dosud na zahradě zavražděného. Ukáže se, že jde o fosilii nedozírné hodnoty, která obsahuje kompletní kostru miniaturního nannosaura. Kámen nalezený v Mongolsku byl do USA propašován, pak je odcizen přímo z policejní stanice. Sherlock s Watsonovou pronikají na černý trh se vzácnými předměty a hledají muže s přiléhavým jménem Straka. Najdou ho zavražděného. Vzácnou fosilii někdo zničil, ale proč?


Mistr dedukce se vydává po stopách zločinců v seriálu „Sherlock Holmes: Jak prosté“ vždy ve čtvrtek od osmi večer na Nova Cinema, a to hned ve dvou dílech za sebou. Momentálně běží první série. Pokud vám aktuální díly utekly, nezoufejte. Po odvysílání je celé najdete na videoportálu NOVA PLUS!
NEPŘEHLÉDNĚTE:

Nesmrtelný detektiv Sherlock Holmes: Podívejte se na nejlepší novodobé adaptace slavného románu

Charakteristická čepice zmizela, včely zůstaly. Jak se liší nová adaptace Sherlocka Holmese od knižní předlohy?


Novinky z NOVY