Zvířata z Nejkrásnější hádanky potrápila cvičitele! Trénink proběhl v rekordním čase

Aktualizováno 27.07.2018


Než se podíváte na pohádku Zdeňka Trošky Nejkrásnější hádanka, přečtěte si zajímavosti, které tento film skrývá. Věděli jste, kde všude se natáčelo?

Pohádka Nejkrásnější hádanka vypráví příběh o skromném a poctivém Matějovi, který pracuje u sedláka a je až po uši zamilovaný do jeho dcery Majdalenky. Sedlák si pro ni ovšem představuje lepšího a hlavně bohatějšího ženicha. Chudý Matěj se tedy rozhodne odejít a ocitne se až na zámku, kde probíhají námluvy o ruku princezny Rozmarýny. Úkol zní jasně! Nápadníci musí uhodnout tři zapeklité hádanky. Matěj, který je milovníkem hádanek, se k nápadníkům přidá a tím se spřátelí s vojákem Ondrou, který je tajně zamilovaný do princezny Rozmarýnky. Podaří se oběma získat své vyvolené?

Zdroj: TV Nova

Pohádkový příběh je plný nejen napínavých a krásných momentů, ale také překrásných míst. Velká část exteriérů se natáčela na zámku Sychrov, který se nachází poblíž Liberce a patří mezi národní kulturní památku. Dalším natáčecím místem je zámek Žleby. Zde filmaři natáčeli jak v exteriérech, tak i v interiérech zámku. Kromě zámku se natáčelo i na zřícenině hradu Kostomlaty pod Milešovkou, která posloužila jako loupežnické sídlo.

Nejen herci, ale i zvířata mají ve filmech a pohádkách důležitou roli. V Nejkrásnější hádance je možné vidět koně, psy, ptáky a další. Důležitým článkem zde ale byli holubi. V pohádce si jich zahrálo rovných třicet a museli se svoji roli perfektně naučit za pouhých čtrnáct dní. Museli umět létat dle pokynů, přistát přesně tam, kde přistát mají, a vše muselo být v naprosté přirozenosti. Samozřejmě se může stát, že se něco nepovede, to pak přichází postprodukce, která vše malým trikem doladí.

Zkusit uhádnout hádanky společně s Matějem můžete v sobotu 25. prosince od 20:20 na Nově. Více pohádek najdete na Voyo!


Novinky z NOVY