Hercům filmu Na vlastní nebezpečí hrozila v Bosně smrt! Stačila trochu neopatrnosti a...

Aktualizováno 27.07.2018

Na vlastní nebezpečí - 1
Zdroj: oficiální zdroj

Natáčení filmu Na vlastní nebezpečí probíhalo ve dvou vlnách. Nejdříve v Česku, poté v Bosně a Rumunsku. Tam si nejenom hrdinové filmu, ale i samotní herci sáhli na dno svých sil a natáčení se neobešlo bez reálných zranění!

Akční film Na vlastní nebezpečí vypráví o majiteli cestovní kanceláře zaměřené na extrémní sporty. Ten dostává zajímavou nabídku, a to sjet nebezpečnou Černou řeku. Jak se zdá, klient, který celou výpravu inicioval, má vážný důvod, proč chce jet právě do oblasti, kde kdysi za podivných okolností zemřel jeden český vodák. Nabídka takového dobrodružství svede dohromady nic netušící lidi, kteří berou cestu jako zajímavý výlet. V následujících dnech se ale výlet změní v horor a boj s přírodou. Členové týmu si sáhnou na dno nejenom fyzických sil, ale sami si musí ujasnit, co pro ně znamená férová hra, přátelství, láska a odvaha.

 

Co se skrývá za dobrodružným natáčením filmu?

1. Při natáčení měl štáb problém s komunikační technikou. Téměř všechnu totiž vyřadil hluk vodopádu při natáčení vrcholné scény. Členové týmu se pak domlouvali pomocí barevných praporků.

 

2. Film vznikl na základě skutečné události. Režisér Renč a scénarista filmu Josef Urban byli na raftovém výletu v Černé hoře a zažili tam podobný příběh, jaký potká hrdiny filmu.

 

3. Mnoho fyzicky náročných scén v divokých vodách natáčeli herci sami bez záskoku kaskadérů.

 

4. Dle vyjádření režiséra Renče ve filmu není ani jeden trikový záběr.

 

5. Herec Jiří Langmajer si při natáčení v Rumunsku poranil páteř, musel být operován a kvůli zranění musel na poslední chvíli odmítnout i původně domluvenou roli v novém filmu Dušana Kleina Svatba na bitevním poli.

 

6. Při natáčení v Bosně měli herci přesně vymezený prostor, kde se můžou pohybovat. Jinak by hrozilo, že šlápnou na minu.

7. Natáčení bylo rozdělené na dvě části. První proběhla v létě 2006 v Praze a okolí. Pro natočení druhé části se štáb přesunul v létě 2007 do Bosny a do Rumunska.

 

8. Filip Renč musel režírovat z vln prudké řeky Una. Teplota vody v ní je kolem 10 stupňů.

 

Jaké dobrodružství zažili hrdinové Na vlastní nebezpečí sledujte 29. června od 18:10 a 30. června od 12:45 na Nova Cinema.

 

Tisíce filmů v HD kvalitě a bez rušivých reklam. Sledujte filmy online zadarmo na 7 dní na Voyo.

NEPŘEHLÉDNĚTE:

KOBRA 11 V ČÍSLECH: Tipnete si, jaký výškový rozdíl mezi sebou mají Semir s Bonrathem?

JAK TO MOHLO PROJÍT? Tvůrci filmu Síť si s detaily nelámali hlavu. Některé záběry vůbec nedávají smysl!


Novinky z NOVY