KOBRA 11 V ČÍSLECH: Tipnete si, jaký výškový rozdíl mezi sebou mají Semir s Bonrathem?

Aktualizováno 26.07.2018

Gottfried Vollmer alias Dieter Bonrath - 5
Zdroj: oficiální zdroj

Jejich revírem je dálnice, jejich tempo je vražedné... Německý akční krimiseriál, kde auta létají vzduchem jak na běžícím páse, je považovaný za nejúspěšnější vůbec. Přečtěte si, kolik aut se zničilo, jak dlouho se točí 10 vteřin filmu nebo jakoui roli si střihnul Ralf Schumacher!

Policejní důstojníci Frank Stolte (Johannes Brandrup) a Ingo Fischer (Rainer Stecker) jsou v seriálu od samého počátku, ve třetí epizodě vstoupil do děje služebně nejstarší a také nejvytrvalejší komisař Semir Gerkhan (Erdogan Atalay). Nahradil tak Inga, kterého zastřelili při jedné akci. O dalších sedm epizod později nahradil Franka drsňák André Fux (Mark Keller), který také tragicky zemřel na konci třetí série. Novým Semirovým partnerem se se stal komisař Tom Kranich (René Steinke), se kterým vytvořili nerozlučnou dvojici na více jak sedm let. Na začátku sedmé série ho ale nahradil Jan Richter (Christian Oliver), protože Tom se zhroutil z tragické smrti své ženy a potřeboval si od práce odpočinout. Na konci další série se ale tento komisař vypařil a Semir tak opět vyhledal pomoc Toma. Ten, i když už chtěl pověsit tuto práci na hřebík, se nakonec rozhodl Semirovi pomoct. To se mu ale stalo osudným. Prázdné místo po Tomovi pak vyplnili ještě další komisaři, např .Paul Renner (Daniel Roesner), pro kterého byl Semir vzorem už od dětství.

 

Co jste o seriálu možná nevěděli?

1. Za jeden díl se mnohdy zničí až 25 aut.

2. Za 20 let natáčení seriálu se zničilo přes 5000 aut.

Zdroj: TV Nova

3. 10 vteřin na obrazovce se připravuje cca 10 hodin

4. Nejdražší automobil, který se v seriálu objevil, byl v 10. sérii Fulda Exelero. Tento vůz má hodnotu přibližně 9 milionů euro a po celou dobu natáčení musel zůstat bez jediného škrábnutí.

5. V celém seriálu už bylo zatknuto přes 1000 zločinců!

6. Nejdelší skok vzduchem v seriálu byl provedem s autem značky Porsche. Celých 200 metrů!

7. K seriálu Kobra 11 bylo vydáno už 11 počítačových her.

8. Akční nehoda se natáčí 16 kamerami, na tříminutovou sekvenci je potřeba zhruba 50 záběrů.

Zdroj: TV Nova

9. Pro potřeby natáčení byla vybudována zhruba 2 km dlouhá dálnice, která stála přes 2 miliony eur. V počtu akčních scén s automobily byly překonány všechny dosavadní rekordy.

10. Když se natáčí auto projíždějící ohněm, tak aby nevybuchlo, musí se nádrž nahradit nádobou se dvěma litry benzinu a odstranit vše, co by mohlo při srážce shořet.

11. Nejdražší epizodou byl díl "Poslední závod" z 19. řady kde se natáčelo na závodišti DTM a kde si zahrál také Ralf Schumacher.

12. Nejvyšší policista Kobry 11 Bonrath, měří téměř dva metry (199 cm). Naopak Semir měří 160 cm.

Zdroj: TV Nova

 

Momentálně na Nova Action běží 12. řada Kobry 11! Všechny díly najdete po odvysílání v televizi na NovaPlus ZDE.

 

NEPŘEHLÉDNĚTE:

KOBRA 11 JE ZPĚT: Kultovní seriál je k dispozici od první série na Nova Plus! A Semir u toho od začátku nebyl

UTAJENÉ ZÁKULISÍ KOBRY 11: Náklady šplhají k milionům eur! Kolik aut už v seriálu zničili?


Novinky z NOVY