ŠÍLENÉ: Pláž, kterou proslavil Leonardo DiCaprio, turisté úplně zničili. Skončilo to katastrofou

Aktualizováno 26.07.2018

Leonardo DiCaprio - Pláž
Zdroj: TV Nova

Od chvíle, kdy se toto místo objevilo v jednom z nejznámějších filmů hollywoodského herce Leonarda DiCapria, se stalo každoročně cílem statisíců turistů. Zátoka na thajském ostrově Ko Phi Phi Leh si zahrála ve snímku Pláž. Turisté ale napáchali takové škody místnímu ekosystému, že ji teď thajská vláda musí uzavřít...

Ve filmu Pláž z roku 2000 je to opuštěné místo, kde si užívá jen skupina mladých, kteří tvoří uzavřenou komunitu. V reálu do zátoky Maya Bay jezdí každý den i čtyři tisíce turistů. Není tedy divu, že to skončilo přírodní katastrofou.

Zdroj: oficiální zdroj


Na pláži je tak hlava na hlavě, turisté pobíhají se selfie tyčemi a snaží se pořídit si záběr co nejvíce připomínající ten filmový. Většina korálových útesů byla poškozena a z pláže zmizela veškerá fauna. Thajská vláda tak řekla dost.

Pláž minulý pátek na čtyři měsíce kompletně zavřela. Pak se sem sice turisté budou moci vrátit, ale jen v omezeném počtu.

„Během čtyř měsíců správa národních parků vyhodnotí kvalitu pobřežního a mořského prostředí a stav, v jakém jsou pláž a korálové útesy," uvedl podle stanice CNN úřad, který má v Thajsku na starosti turistický ruch.Že se pláž zavře pro turisty, avizovala thajská vláda už v březnu. Místní, kteří si na vození turistů na oblíbené filmové místo postavili své živobytí, se teď obávají, co s nimi bude dál.
„Je tu příliš mnoho lidí. To, že vláda pláž zavře, se mi zdá celkem logické. Toto místo jednoduše potřebuje odpočinek. Oceán se musí zotavit. Je potřebné udělat tyto kroky, abychom něco zachovali pro budoucí generace,“ myslí si o zákazu turista z Číny.NEPŘEHLÉDNĚTE:
LEONARDO, UŽ DOST! Harém svůdníka DiCapria: Jeho ložemi prošlo nesčetně žen a dokonce jedna česká modelka!

5 zajímavostí o Leonardu DiCapriovi: Proč ho nutili, ať si změní jméno?


Novinky z NOVY