Na stadionu zavládlo hrobové ticho: Hlavní hvězda filmu Rocker spadla ošklivým způsobem z pódia!

Aktualizováno 26.07.2018

Rockstar
Zdroj: Oficiální zdroj

Film Rocker, inspirovaný skutečnou heavymetalovou kapelou, chtěli jeho tvůrci vyobrazit co nejvěrněji. Proto se například scény z koncertů točily na skutečném festivalu. Úsměv divákům strnul, když zpěvák spadl z pódia.

Chris Cole (Mark Wahlberg) se narodil pro rock. Jeho dlouholetá přítelkyně Emily (Jennifer Aniston) věří, že to se svým talentem dotáhne daleko - ale Chrisův velký vzor je Bobby Beers, ohnivý frontman heavymetalové skupiny Steel Dragon. Dny tráví Chris doma s rodiči a opravuje kopírky, večer pak vystupuje s revivalovou kapelou, která kopíruje právě jeho oblíbence. Život mu změní nečekaný telefonát, kdy dostane nabídku nahradit vedoucího zpěváka skutečných Steel Dragons. A tak se přes noc stane z rockového fanouška rocková hvězda. Spolu s manažerkou a přítelkyní Emily se tak dostává do světa, o kterém se mu doposud mohlo jen zdát. Co se ale stane, když průměrný člověk dostane vše, po čem toužil a nakonec zjistí, že to vlastně nestačí?

 

Zajímavosti, které jste možná nevěděli:

1. Inspirací pro původního frontmana Steel Dragon byl zpěvák Judas Priest Rob Halford. Podle jeho přezdívky Metal God se měl původně jmenovat i film.


2. Rob Halford prohlásil, že film Rock Star je jedním z jeho oblíbených snímků.


3. Přestože se příběh inspiroval skupinou Judas Priest , ve filmu nezazní ani jedna jejich píseň.


4. Scény z koncertů Steel Dragon se natáčely na skutečném festivalu. Když herec Mark Wahlberg spadnul během koncertu ze schodů poprvé, publikum, které nevědělo, že to patří do filmu, ztuhlo hrůzou a na stadionu zavládlo hrobové ticho. Diváci pochopili, co se děje, až když se scéna několikrát opakovala.


5. Druhého manažera Steel Dragon měl hrát Anthony Head, který za svou roli dostal dokonce už i zaplaceno, ale několik týdnů před začátkem natáčení byla jeho postava ze snímku vyškrtnuta.


6. Film se odehrává v roce 1985, ale několik písní, které Steel Dragon hrají nebo ve filmu zazní, bylo natočeno až později.


7. Mark Wahlberk ve filmu doopravdy nezpívá. Vzali to za něj Miljenko Matijevic, který zpíval pro Steelheart a Jeff Scott Soto, který zpíval pro Yngwie Malmsteen a Journey.


8. Původně měl hrát roli Chrise Brad Pitt.

 

Hudební komedii Rocker sledujte 26. června 2018 od 22:10 a 27. června 2018 od 23:45 na Nova Cinema.

 

NEPŘEHLÉDNĚTE:

JAK TO MOHLO PROJÍT? Tvůrci filmu Síť si s detaily nelámali hlavu. Některé záběry vůbec nedávají smysl!


Novinky z NOVY