JAK TO MOHLO PROJÍT? Tvůrci filmu Síť si s detaily nelámali hlavu. Některé záběry vůbec nedávají smysl!

Aktualizováno 25.07.2018

Síť a Sandra Bullock
Zdroj: TV Nova

Krimi film Síť z roku 1995 se pyšní zajímavým příběhem. Tvůrci si ale zapomněli pohlídat některé záběry a dopustili se tak hned několika zásadních chyb! Schválně, jestli jste si jich také všimli.

Je půvabná, mladá, ale nikdo jí nezná. Angela Bennettová (Sandra Bullock) z Los Angeles tráví všechen svůj čas u počítače, který je její vášní. Má tam všechny přátele, objednává si skrz něj jídlo, pracuje a i veškeré vztahy s kolegy se kompletně odehrávají přes internet. I takový počítačový nadšenec si ale potřebuje udělat občas prázdniny. Udělá si tedy výlet do Mexika, kde se potká se sympatickým Jackem Devlinem (Jeremy Northam). Původně pěkná dovolená se ale změní v horor. Angela se ocitá ve světě, kde není nic jisté, kde počítače lidem nepomáhají, ale jsou nástrojem rafinovaných zločinců...

Zdroj: Instagram


Jakých chyb jste si ve filmu možná nevšimli?

1. Ze zbraně, ze které se střílí na lodi, se vystřelí hned několikrát. Zbraň je však Glock, ze které se dá vystřelit pouze jednou.


2. Doktor, který se baví s Angelou v Mexické nemocnici, kouří u její postele. To je velmi neprofesionální a porušují se tak zdravotní a bezpečnostní předpisy.


3. Když se Angela kouká na novinky o Jeffu Greggovi v jejím pokoji na motelu, televize je značky Sharp. Když se pohled přiblíží k televizi, je najednou značky SONY. V příštím záběru je televize opět značky Sharp.


4. Když doktor Champion poprvé potká Angelu v hotelovém pokoji, hodí jí složené šaty. V momentě, kdy je odhazuje, se začínají převracet dopředu, ale když kamera přepne na Angelu, která je chytila, šaty přistávají přímo.


5. Předtím, než je Angela pronásledována, dálniční hlídka kontroluje její poznávací značku. Ta má číslo 3POW893. Ale když Angelino BMW padá z kopce, poznávací značka auta je 3POW827.


6. Když Angela vystoupí z výtahu v katedrále, jasně vidíme číslo 20 na rámu dveří výtahu, což naznačuje, že je ve dvacátém patře. O několik minut později je zřejmé, že je v 5. patře.

7. Když Angela nabourá auto FBI do zaparkovaného auta, ve kterém sedí Devlin, jeho auto by mělo být viditelně poškozené na přední straně u spolujezdce. Ale v následujících scénách je neporušené.


8. V katedrále, poté, co se Angela pokusí vymazat svůj profil na jejím falešném počítači, přistoupí k oknu, aby zkontrolovala hasiče venku. Budova naproti nese vlajku USA. Tuto vlajku můžete vidět nad davem zaměstnanců katedrály na další scéně (kdy se falešná Angela zeptá hasiče na kouř). To znamená, že zaměstnanci katedrály jsou někde poblíž vlajky, ale z Angeliny perspektivy není dav zaměstnanců katedrály blízko vlajky.


9. Když muž řekne falešné Angele Bennettové, aby vystoupila z budovy kvůli požáru, objeví se Angela skrývající se za zídkou a v pozadí vidíme, jak se Angela postavila. Když ale znovu vidíme falešnou Angelu, stále sedí.


10. Když Jack mluví s Angelou u Mexického baru na pláži, nemá na sobě brýle. Krátce předtím, než zpívají "Moon River" je Jack najednou má.


11. Poté, co Angela spustila požární poplach v katedrále, kontroluje počítač. Slyší požární zásah z venku a jde se podívat k oknu. Když se k němu blíží, můžeme vidět kameru odrážející se ve skle.


12. Když se Angela probudí v Alanově autě, odjíždí následně pryč kolem Tichého oceánu po levé straně. Když však jede na sever, stíny svědčí o tom, že musí být pozdě odpoledne, a ne ráno.


13. Sandra tvrdí, že je v Conzumelu, ale když se vrátí do hotelu z nemocnice, jasně vidíme na počítači, že hotel je v Cancúnu.


14. Vízum Ruth Marx odhalí, že její rodiště je Kalifornie. Když se narodila v Kalifornii, byla by americkým občanem a nepotřebovala by vízum, aby znovu vstoupila do USA.
 

Dramatický příběh Angely Bennettové můžete sledovat 25. června 2018 od 13:10 a 27. června 2018 od 11:10 na Nova Cinema.

 

NEPŘEHLÉDNĚTE:

LÁSKA NA PLACE: Režisér filmu Habermannův mlýn si při natáčení našel životní lásku

Natáčení Vesmírných kovbojů se neobešlo bez ZRANĚNÍ: Věk herců natáčení nebývale zkomplikoval


Novinky z NOVY