NESKUTEČNÝ HYENISMUS: Tvůrci filmu Déjá Vu vědomě riskovali životy kvůli pár záběrům!

Aktualizováno 22.07.2018

Deja Vu - 12
Zdroj: IMDb

Když děláte nějakou práci, tak ať to stojí za to! To si asi říkali filmaři stojící za trhákem Dejá Vu, když se rozhodli riskovat holé životy při natáčení scény zahrnující mohutnou explozi.

Akční thriller producenta Jerryho Bruckheimera a režiséra Tonyho Scotta se točí okolo tajemného pocitu deja-vu, který provází agenta vládní agentury ATF Douga Carlina (Denzel Washington). Carlin vyšetřuje rozsáhlý bombový útok, po výbuchu nálože na trajektu v New Orleans je přivolán k zajištění důkazů. Odhalí přitom, že záhadný úkaz, který většina lidí považuje pouze za hříčku vlastní mysli, je ve skutečnosti něčím mnohem mocnějším. V tom okamžiku začíná jeho závod s časem o životy stovek nevinných lidí.

Zdroj: IMDb


Před koncem honičky v autech Doug původně zvolal „Kriste!“ poté, co poprvé záhledl tvář Oerstadta. Na testovacích projekcích se ale diváci v reakci na toto zvolání začali smát, neboť Jim Caviezel, který Oerstadta ztvárnil, je známý zejména díky své roli Ježíže ve snímku Umučení Krista (2004). Tato nechtěná narážka byla zprvu přehlédnuta režisérem Tonym Scottem, který se však po testovacích projekcích rozhodl repliku z filmu vystřihnout.

Jim Caviezel se na poslední chvíli rozhodl, že kaskadérský kousek, kdy je jeho postava sražena autem, uskuteční sám, bez dubléra. Rozhodování určitě nebylo snadné, protože šlo o opravdu nebezpečnou akci. Kdyby se něco zvrtlo, bylo velké riziko, že by herec skončil ochrnutý.• Film je v titulcích věnován lidem, kteří pomáhali s odstraňováním škod způsobených hurikánem Katrina. Tvůrci taktéž mnohé z nich najali na výpomoc při natáčení.

• Jedná se o třetí snímek, který spolu natočili Denzel Washington a režisér Tony Scott. Prvním byl Krvavý příliv (1995), druhý Muž v ohni (2004). Po Deja Vu se sešli ještě u dvou snímků, Únos vlaku 1 2 3 (2009)Nezastavitelný (2010). K dalším spolupracím již však bohužel nedojde, neboť Tony Scott v roce 2012 spáchal sebevraždu skokem z mostu. Podle mnohých tak učinil pravděpodobně kvůli neoperovatelnému nádoru na mozku.


Zdroj: IMDb


• Při natáčení výbuchu rybářské chatrče měli filmaři na sobě speciální ohnivzdorné oděvy inspirované vybavení americké námořní pěchoty. Rozhodli se totiž explozi natáčet z nebezpečné blízkosti, aby získali nejlepší možné záběry!

• Scénář snímku byl jedním z nejdražších v historii. Studio za něj autorům vyplatilo čtyři a půl miliónu dolarů.Napínavý scifi thriller Déjá Vu můžete sledovat v pátek 22. června 2018 od 22:25 na TV Nova.NEPŘEHLÉDNĚTE:

Štáb i Johna Travoltu zasáhla tragická smrt při natáčení. Srdcervoucí drama na pozadí filmu Únos vlaku 1 2 3

POTVRZENO: O čem bude pokračování sci-fi Na hraně zítřka? Scénář je ještě nadupanější než u jedničky!

 


Novinky z NOVY