Moriarty škodí i z vězení? Sherlock Holmes tváří v tvář své nemesis ztrácí zábrany!

Aktualizováno 20.07.2018

Sherlock Holmes: Jak prosté II. - 12. díl - Žena nebo ďábel
Zdroj: oficiální zdroj

Je zpět! Holmesova životní láska a zároveň úhlavní nepřítel. Dokáže se Sherlock ubránit starým citům a odhalit její úmysly včas? Sledujte celé epizody na Nova PLUS!

V jedenácté epizodě druhé série seriálu Sherlock Holmes: Jak prosté je zavražděn investiční bankéř Donald Hauser právě v okamžiku, kdy se chystá sám spáchat sebevraždu. Důvodem k jeho jednání a možným motivem vraha jsou Hauserovy finanční podvody, které zveřejnila investigativní novinářka Rosalie Nuňezová. I ona je vzápětí zavražděna.

Watsonová se při řešení případu setkává s jednou ze svých prvních klientek, které měla na starosti v programu závislých, Chloe Butlerovou. Žena byla Hauserovou osobní kuchařkou. Chloe, která nyní vede spořádaný život a má malé dítě, Watsonovou zapřísahá, aby ji z vyšetřování vynechala, protože by tak vyšla najevo její drogová minulost. Je rozvedená a bojí se, že by jí bývalý manžel mohl sebrat syna.


Ve dvanácté epizodě druhé série seriálu Sherlock Holmes: Jak prosté je unesena sedmiletá dívenka Kayden. Při únosu je zabit její otec, Max Fuller, bohatý dědic železničního impéria. Paní Fullerové se brzy ozve únosce, který požaduje 50 milionů dolarů. Sherlock poznává únoscův hlas. Jde o jednoho ze spolupracovníků Irene Moriarty!

Sherlock se rozhodne svou nemesis navštívit ve vězení. Irene nabídne svou pomoc při vyšetřování, kterou Holmes odmítá, nikoliv však FBI, která ji vyzve, aby se zúčastnila vyšetřování. Sherlock má podezření, že za únosem stojí samotná Irene. Když se však dozví její skuttečnou motivaci, zjištění jej přinejmenším zaskočí.


Mistr dedukce se vydává po stopách zločinců v seriálu „Sherlock Holmes: Jak prosté“ vždy ve čtvrtek od osmi večer na Nova Cinema, a to hned ve dvou dílech za sebou. Momentálně běží první série. Pokud vám aktuální díly utekly, nezoufejte. Po odvysílání je celé najdete na videoportálu NOVA PLUS!NEPŘEHLÉDNĚTE:

Nesmrtelný detektiv Sherlock Holmes: Podívejte se na nejlepší novodobé adaptace slavného románu

Charakteristická čepice zmizela, včely zůstaly. Jak se liší nová adaptace Sherlocka Holmese od knižní předlohy?


Novinky z NOVY