Tragická smrt zkomplikovala natáčení filmu Prázdniny pro psa. Tvůrci vymysleli nouzové řešení

Aktualizováno 15.07.2018

Prázdniny pro psa - 3
Zdroj: Oficiální zdroj

Oblíbenou komedii Prázdniny pro psa provázela smrt jednoho z herců. Jak se tvůrci s touto tragédií vypořádali?

Rodinná komedie s názvem Prázdniny pro psa vypráví o dobrodružství malého Petra, který tráví letní prázdniny na venkově u dědečka a babičky ve společnosti rozpustilého pejska Bleka, kterého se zmocní zlý pan Plavec. To ale není zdaleka jediné trápení, se kterým se musí chlapec potýkat. Petr má totiž dost velké problémy i s partou místních dětí, která se na pražského kluka dívá dost nevraživě.

Zdroj: Oficiální zdroj

Zajímavosti z filmu Prázdniny pro psa:

1. Tomáš Holý (Petr Mráz) vystupuje v několika scénách v modrém tričku s kormidlem. Stejné tričko má i ve filmu Jak dostat tatínka do polepšovny.

2. Filmového dědu měl původně hrát Rudolf Hrušinský. Ten ale natáčel film Postřižiny, takže ho musel nahradit Bohumil Vávra.

3. Od 10. minuty filmu mluví za Jiřího Hrzána někdo jiný. Jiří Hrzán totiž v roce dokončení filmu zemřel a část postsynchronů za něj nadaboval pan Hrabánek.

4. Vladimír Kratina (Drtikol), který řídil Tatru, vyhodil rychlost, protože se mu zdálo, že jede moc pomalu. Když se řítil k místu, tak všichni utekli. On sám prý brzdil ze všech sil, což se nakonec povedlo a zastavil, jak měl.

Zdroj: Oficiální zdroj

5. Snímek měl původně režírovat autor námětu a scénáře Antonín Máša. Byl však v nemilosti ústředního dramaturga Ludvíka Tomana, který tento projekt svěřil méně zkušené Jaroslavě Vošmikové.

6. Za natáčecí den dostávali všechny děti ve filmu 120 Kč.

7. Představitel Drtikola Vladimír Kratina neměl v době natáčení řidičské oprávnění.

8. Toto byl poslední český film, který Tomáš Holý natočil. Bylo mu 12 let.

Zdroj: Oficiální zdroj

9. Bleka si ve filmu zahrál skutečný pes Tomáše Holého, Alton.

10. Po tomto filmu byl napsán i scénář k pokračování, který se měl jmenovat Bouda na strýčka. Vedení Barrandova se ale už do pokračování nechtělo. Kopie scénáře je tedy do dneška uchovaná a vlastní ji režisérka Jaroslava Vošmiková.

 

Oblíbenou rodinnou komedii Prázdniny pro psa můžete sledovat v neděli 17. června od 17:40 na TV Nova nebo v úterý 19. června od 18:30 na kanále Nova Cinema.

 

Celý film si můžete také přehrát ZDE!

 

NEPŘEHLÉDNĚTE:

Zajímavosti z filmu LÉTO S KOVBOJEM: Z osmiletého klučiny dnes vyrostl svůdník. Poznali jste ho?

FOTO: Jak dnes vypadají a co dělají nejoblíbenější děti z filmů Marie Poledňákové? Z jednoho je pošťák, další riskuje život!


Novinky z NOVY