NÁSLEDKY natáčení Mocného vládce Oz: Mila Kunis TRPĚLA kvůli make-upu ještě dva měsíce poté!

Aktualizováno 10.08.2018

Mocný vládce Oz - 1
Zdroj: Archiv TV Nova

V dnešní digitální době je ve filmu třeba více dbát na detaily, a tak není až tak výjimečné, když musí herci strávit v maskérně několik hodin denně. Mila Kunis ale bojovala s následky ještě dlouho po natáčení!

Když se Oscar Diggs (James Franco), druhořadý cirkusový kouzelník s pochybnou morálkou, dostane z prašného Kansasu do životem pulsující Země Oz, myslí si, že vyhrál v loterii. Sláva a bohatství jsou jeho, dokud nepotká tři čarodějky: Theodoru (Mila Kunis), Evanoru (Rachel Weisz) a Glindu (Michelle Williams). Oscar se nechtěně zaplete do velikých problémů, kterým čelí země Oz a její obyvatelé, a musí se naučit odlišovat dobré lidi od zlých dřív, než bude příliš pozdě. Kouzelník postupně využívá své magické umění a vynalézavost, aby se proměnil ve věhlasného a mocného čaroděje a především v lepšího člověka.

Zdroj: Archiv TV Nova


Během celého filmu má na sobě hlavní hrdina jeden a tentýž klasický oblek. Samotný režisér trval na tom, že oblek musí být jenom jeden a musí projít s hrdinou celým filmem, i když je zvykem, že herci mají několik kusů téhož kostýmu. Oblek šil ručně známý hollywoodský návrhář Gary Jones.


• Film je volně založen na knize „Čaroděj ze země Oz“ od amerického spisovatele Lymana Franka Bauma.


Annie (Michelle Williams) se vdává za muže jménem John Gale. Režisér Sam Raimi potvrdil, že Annie a John mají být (dříve nepojmenovaní) rodiče Dorothy Gale, hlavní hrdinky původní knihy Čaroděj ze země Oz i stejnojmenného filmového zpracování z roce 1939.


Hilary SwankMichelle Williams byli první volbou režiséra Sama Raimiho na roli Evanory. Scénář se však dostal také k Rachel Weisz, která si roli zamilovala a chtěla ji získat pro sebe. Raimi si ji v roli nedokázal představit, nicméně Rachel si vydupala konkurz, po kterém dvě hodiny debatovala s režisérem a vytouženou roli získala. Michelle Williams poté byla obsazena do role Glindy.
Make-up Mily Kunis se nanášel čtyři hodiny a poté trvalo jednu hodinu jeho odstranění. Po skončení natáčení se herečka ještě dva měsíce zbavovala stop po velice odolném make-upu. Poctivá práce se cení.

• Role Oze byla nabídnuta Robertovi Downeymu Jr.Johnnymu Deppovi, nicméně oba nabídku odmítli. Johnnymu se role zamlouvala, ale již byl upsaný k natáčení snímku Osamělý jezdec (2013).

NEPŘEHLÉDNĚTE:


Tohle se nepovedlo: Snímek Kamarád taky rád zahrnuje několik chyb, kterých jste si nevšimli!

Legendární Sněhurka a sedm trpaslíků: Jak vznikl hlas zlé královny? Neuvěříte, co si herečka vyndala z těla!
 


Novinky z NOVY