Na vlastní kůži Martinem Venclem

Aktualizováno 04.06.2014


Martin Vencl se se skromností a diskrétností sobě vlastní nenápadně stal kaskadérem. Pro Víkend se odhodlal k činům, které rozechvívají obavami nejen jeho maminku.

Má za sebou přes tucet reportáží typu „na vlastní kůži“, z nichž některé strávil v profesích jaksi bezpečných (herec v Divadle na Vinohradech, absolvent tanečních kurzů, speciální pedagog), pár jich bylo bezpečných jen opravdu zdánlivě (tesař, popelář, hasič) a zbytek už vypadal, jak by se od podlahy řeklo, vysloveně „vo držku“ (hokejový brankář v extralize, voják speciální jednotky, pilot stíhačky, krotitel cirkusových medvědů), přičemž zatím poslední profese už zaváněla čirou hrůzou: Martin se stal kvůli Víkendu myčem oken na výškových budovách (pro něžné ženské duše, jež Martin nesmírně obdivuje, dodejme, že ta okna myl samozřejmě zvenčí).

Redakce Víkendu vyslovuje svůj hluboký respekt nad skutečností, že Martin své „drobné sebevraždy“ nijak nedramatizuje, nemluví o nich do bezvědomí, ba ani touto krátkou zmínkou o sobě a svém obětování se Víkendu není zcela nadšen.

nova.cz, Jiří Podzimek

Novinky z NOVY