CELÉ DÍLY: Kapitán policie vraždí vojenské veterány z Afghánistánu? Případ, jak pro Sherlocka Holmese

Aktualizováno 30.06.2018

Sherlock Holmes: Jak prosté II. - 6. díl - Omyl
Zdroj: oficiální zdroj

Někdo se vloupá do domu kapitána Gregsona. Tentýž muž pravděpodobně stojí za smrtí válečných veteránů. Na první pohled mezi kapitánem a bývalými vojáky není spojení, ale Sherlock se nevzdává...

V páté epizodě druhé série Sherlock a Watsonová už několik týdnů nemají případ, a tak se Sherlock vypraví hledat ho do márnice. A uspěje - najde mrtvého muže, který jel na motorce a při nehodě zavinil smrt řidičky protijedoucího auta. Sherlock dokáže, že muž několik hodin před svou smrtí vraždil. Během vyšetřování Watsonová slíbí své přítelkyni, že najde muže, do kterého se před časem zamilovala při krátkém, jednu noc trvajícím, románku. Řekl jí, že se jmenuje Tony a je válečný fotograf, tomu samozřejmě Watsonová od začátku nevěří. Je však šokována, když zjistí, že tím mužem je Sherlock Holmes.

Zdroj: oficiální zdroj


V šesté epizodě druhé série je manželka kapitána Gregsona přepadena ve vlastním domě maskovaným mužem, který chce vědět, kde je její manžel. Žena ho postřelí a on uprchne. Policie se samozřejmě domnívá, že šlo o někoho, kdo se chce kapitánovi pomstít. Pak se ale ukáže, že si vrah spletl dům. Záhy dojde k vraždě dvou vojáků, kteří sloužili v Afghánistánu. Verze, že šlo o pomstu a pachatel byl psychicky narušený, se nepotvrdí. Sherlock s Watsonovou zjistí, že oba vojáci měli spojitost s vykopávkami, které probíhaly v době jejich pobytu v Afghánistánu.Souběžně Sherlock vyřeší případ drobné krádeže, který měla vyšetřovat Watsonová. Když se to Joan dozví, tak je naštvaná, že se jí o tom ani nezmínil. Aby si ji udobřil, předá jí Sherlock truhlu s případy, které nedokázal vyřešit. Ať ukáže, co umí.Mistr dedukce se vydává po stopách zločinců v seriálu "Sherlock Holmes: Jak prosté" vždy ve čtvrtek od osmi večer na Nova Cinema, a to hned ve dvou dílech za sebou. Momentálně běží první série. Pokud vám aktuální díly utekly, nezoufejte. Po odvysílání je celé najdete na videoportálu NOVA PLUS!
NEPŘEHLÉDNĚTE:

Nesmrtelný detektiv Sherlock Holmes: Podívejte se na nejlepší novodobé adaptace slavného románu

Charakteristická čepice zmizela, včely zůstaly. Jak se liší nová adaptace Sherlocka Holmese od knižní předlohy?

 


Novinky z NOVY