Legenda o sovích strážcích: Skvělý animák trpí jedinou věcí. Proč si jen tvůrci tak vymýšleli?

Aktualizováno 25.06.2018

LEGENDA O SOVICH STRAZCICH - 14
Zdroj: TV Nova

Legenda o sovích strážcích je adaptací rozsáhlé knižní ságy. Při takovém množství materiálu je jasné, že se něco vyškrtne, ale že tvůrci něco přidají? To se asi nečekalo...

Hlavní postavou filmu je mladý soví kluk Soren, který je okouzlen historkami svého otce o strážcích Ga’Hoolu - mýtické skupině okřídlených bojovníků. Ti bojovali proti zlým Čistým, jak si sami říkají, ve velké bitvě za záchranu všech druhů sov. Zatímco Soren sní o tom, že jednoho dne se přidá ke svým hrdinům, jeho starší bratr Kludd se té představě jen vysmívá a touží jen po lovu, létání a být otcovým oblíbencem místo Sorena. Kluddova žárlivost má ale hrůzné následky - oba soví sourozenci vypadnou z hnízda na vrcholu stromu přímo do spárů Čistých. Teď je na Sorenovi, aby se pokusil o odvážný únik s pomocí dalších mladých soviček. Společně letí přes moře i skrze mlhy, aby našli Velký strom - domov legendárních sovích Strážců Ga’Hoolu, jenž jsou jedinou nadějí na vítězství v bitvě proti Čistým a na záchranu sovích království.

Zdroj: TV Nova


• Snímek je založený na populární stejnojmenné knižní sérii od Kathryn Lasky. Předlohou jsou první tři knihy z celkových patnácti.


• Jedná se o první animovaný film, který režíroval Zack Snyder. Taktéž je to režisérův první film přístupný mládeži. Snyderova filmografie zahrnuje snímky jako 300: Bitva u Thermopyl (2006), Watchmen (2009) nebo Batman vs Superman: Úsvit spravedlnosti (2016).


Postava Allomerea byla vytvořena speciálně pro film, v knižní předloze se nevyskytuje.


• Animátoři studovali soví společenství, aby ve snímku dokázali správně zachytit sovy v letu a třepotání jejich peří. Taktéž se zajímali o jejich chování a stravovací návyky.


• Film se odehrává v Austrálii, ač v knihách je děj umístěn do Severní Ameriky. Některé ze sov, které ve filmu můžete vidět, se ani v Austrálii nevyskytují.
• Film vznikal přes tři roky a pracovalo na něm více než 500 lidí.

• Ačkoli byl film přijat kritiky vcelku pozitivně a byl nominován na mnohá ocenění, nebyl komerčně úspěšný. Při rozpočtu 80 milionů dolarů si z kin odnesl celkem přibližně 140 milionů, ze kterých si navíc přibližně polovinu „uříznou“ kina jako provizi. To se bohužel odrazilo v plánech na další díly, které vzhledem k nízkým tržbám „jedničky“ pravděpodobně nikdy nevzniknou.Legendu o sovích strážcích můžete sledovat v pátek 25. května 2018 od 20:00 na Nova Cinema nebo v repríze v sobotu 26. května 2018 od 14:05 na tomtéž kanále.NEPŘEHLÉDNĚTE:

NA VLÁSKU: Nejdražší Disneyho animák v historii má mnoho tajemství

Šokující detaily animáku Ratatouille: Mrtvé krysy i chybějící prsty na nohou!


Novinky z NOVY