Zhýčkaný a agresivní Eddie Murphy. Při natáčení Cesty do Ameriky se objevil nečekaný problém

Aktualizováno 24.06.2018

Cesta do Ameriky (1988) - 6
Zdroj: oficiální zdroj

Eddie Murphy v době natáčení kultovní komedie Cesta do Ameriky již patřil k největším hvězdám Hollywoodu a na jeho chování se to očividně podepsalo...

Následník trůnu afrického království Zamunda, princ Akim, stojí před domluveným sňatkem. Nelíbí se mu však, že by měl vstoupit do svazku s ženou, kterou nejenže nemiluje, dokonce ji ani nezná. Rozhodne se tedy se svým přítelem (Arsenio Hall) vydat do Ameriky a najít si tam svou pravou lásku... Poměrně záhy najde práci, byt a nové prátele a samozřejmě se dostane do spousty malérů. 


• Eddie Murphy i Arsenio Hall si ve filmu shodně střihli čtyřroli. Hráli například majitele a štamgasty v místním kadeřnictví.

• Držitel Oscara Cuba Gooding Jr. si v tomto snímku střihl svou úplně první filmovou roli. Znát jej můžete z dramatických snímků jako Ten nejlepší (2000) nebo Pearl Harbor (2001) či třeba komedií jako Plnou parou vzad! (2002) nebo Sněžní psi (2002). V posledních letech se objevuje spíše ve vedlejších rolích.

Zdroj: Instagram / Twitter


• Režisér filmu John Landis uvedl, že jej tehdy horkokrevný Eddie Murphy během natáčení několikrát popadl pod krkem. Landis a Eddie se na natáčení pohádali s tím, že spolu už nikdy nebudou pracovat. Landis s Murphym pracoval o 5 let dříve na taktéž veleúspěšné komedii Záměna (1983) a prohlásil, že za tu dobu mezi oběma projekty se Eddie neskutečně změnil. Nakonec se ale usmířili a Eddie si osobně vyžádal Landise, aby režíroval film Policajt v Beverly Hills III (1994).

• Požadavky Eddieho po dobu natáčení zahrnovaly osobního trenéra, nonstop k dispozici vůz s šoférem, komorníka a taktéž slušný honorář pro Eddieho bratra, který za něho občas zaskakoval.
 

• Nařízením soudu musel Eddie Murphy odevzdat 19 % svého honoráře Artu Buchwaldovi, který je spoluautorem námětu. Tuto skutečnost Murphy zamlčel a nechal se uvést jako jediný autor.• Dva bezdomovci, kterým dá Eddie Murphy peníze, představují bývalé boháče z filmu Záměna (1983), kteří v tomto filmu přijdou o všechny své peníze právě díky postavě Eddie Murphyho.
 

• Většina tanečních kreací, které předvádí královští tanečníci na počest budoucí královny, jsou zrychlenými sestavami z videa "Thriller" Michaela Jacksona, jež také režíroval John Landis.


• Restaurace "McDowell´s" byla ve skutečnosti známá Wendy´s na Queens Blvd. a štáb měl k rekonstrukci "falešného McDonalda" povolení od vedení společnosti. To však zapomnělo informovat místní restaurace, a tak se stalo, že v den, kdy bylo vztyčeno logo fiktivní McDowell´s, dostavil se na místo vedoucí nejbližší pobočky McDonalds s právníky, kteří začali na místě vše dokumentovat. Vedoucí vyhrožoval všem, kdo byli na místě v kostýmech, že z nich vysoudí vše, co mají. Restaurace po natáčení byla uvedena do původního stavu a fungovala až do začátku roku 2013, kdy byla budova zdemolována.
Cesta do Ameriky započne v sobotu 26. května 2018 v 17:05 na TV Nova nebo v repríze v neděli 27. května 2018 od 10:50 na Nova Cinema.NEPŘEHLÉDNĚTE:


TOP 10 filmu Záměna aneb jak Eddie Murphy k penězům přišel


KROTITELÉ DUCHŮ: Kvůli smrti se změnil příběh i většina obsazení!


Novinky z NOVY