SMRT při netradičních sexuálních praktikách. Smolná náhoda, nebo důmyslný plán?

Aktualizováno 22.06.2018

Jak prosté - 2. série - 9
Zdroj: IMDb

Generální ředitel má brzy odejít do důchodu a za podmínky, že se nedopustí ničeho nemorálního, měl dostat odstupné 125 milionů dolarů. Poté je však nalezen mrtvý v latexovém obleku na SM praktiky... To je případ pro Scherlocka!

Ve třetí epizodě druhé série Sherlocka a Watsonovou najme záhadný muž, který chce, aby vypátrali Ezru Kleinfeltera, vládního operativce, jenž poskytl mediím přísně utajované informace. Sherlock od prvního okamžiku ví, že identita jejich klienta je falešná, ale případ bere. Ezru zatím ukrývá dívka jménem Vanessa, členka sdružení kyberaktivistů nazvaného "Každý", která chce Ezru dostat do bezpečí.

Sherlock a Joan vniknou do jejího bytu, Ezra už tu není a Vanessa je mrtvá. Sdružení se dozví o Holmesově pátrání a započne podnikat hackerské útoky na Sherlocka a Joan a zcela rozvrátí jejich digitální život. Vzhledem k tomu, že Watsonová se na radu přítelkyně přihlásila do internetové seznamky, zřejmě bude opravdu veselo…Ve čtvrté epizodě druhé série je nalezen mrtvý generální ředitel Titus Delancey, který měl zanedlouho odejít do důchodu s odstupným 125 milionů dolarů. To by však obdržel jen v případě, že by se nedopustil ničeho nemorálního. Tělo objevila placená společnice, která byla objednána, aby muži dala výprask. Když přišla, Delancey byl navlečen v SM oblečku s maskou, bylo jí však podezřelé, že se vůbec nehýbal... Přivolaný Holmes posléze zjistí, že byl otráven silnou dávkou nitroglycerinu ve whisky.

Titova manželka a její nevlastní synové mají alibi, protože v době vraždy byli společně ve víkendovém domě. Služebná Anne Barkerová měla volno. Když ji Holmes šel vyslechnout, tak v ní poznal Abigail Spencerovou. Před 19 lety byla podezřelá, že otrávila svého otce, který ji týral. Teď je ale přesvědčen, že někdo, kdo znal její minulost, chtěl vraždu hodit na ni, a proto použil stejný způsob provedení.

Mistr dedukce Sherlock Holmes se vydává po stopách zločinců v seriálu Jak prosté vždy ve čtvrtek od osmi večer na Nova CInema a to hned ve dvou dílech za sebou! Momentálně běží první série. Pokud vám aktuální díly utekly, nezoufejte!

NEPŘEHLÉDNĚTE:

Charakteristická čepice zmizela, včely zůstaly. Jak se liší nová adaptace Sherlocka Holmese od knižní předlohy?

TA BOLEST! Adéla Kvitová prozradila, že poslední večer v SuperStar doslova protrpěla. Co se jí stalo?


Novinky z NOVY