STRACH Z PREMIÉRY: Jedna z hvězd Temných stínů až do uvedení filmu netušila, jak v něm bude vypadat!

Aktualizováno 18.06.2018

Temné stíny
Zdroj: Warner Bros

Málokdy se stává, že by uznávaný herec měl strach z finální podoby snímku, ve kterém účinkoval. Jedna z hvězd Temných stínů se ale do podobné situace dostala! Co jste o filmu dost možná nevěděli?

Snímek Temné stíny vypráví příběh Barnabase Collinse, (Johnny Depp), bohatého majitele panství Collinwood. V 18. století jej zlá čarodějnice Angelique proměnila v upíra a pohřbila zaživa. O dvě stě let později, když je náhodou objevena rakev, ve které byl pohřben, se probouzí ze svého dlouhého spánku a vrací se do svého panství. Zjišťuje však, že honosné sídlo dávno obývají jeho vzdálení příbuzní s poněkud tajemnými problémy...

Zdroj: Warner Bros

 

Co jste o hororové komedii Temné stíny dost možná nevěděli?


- Krátce po začátku snímku, konkrétně v první minutě a dvanácti vteřinách, je možné zahlédnout plující loď, přičemž se jedná o tu samou loď, která je divákům známá ze série filmů Piráti z Karibiku, v níž Johnny Depp rovněž zvárnil hlavní roli.


- Snímek byl natočen na motivy stejnojmenného seriálu z roku 1966.

Zdroj: Warner Bros


- Režisér filmu Tim Burton v jednom rozhovoru prozradil, že Johnny Depp toužil po ztvárnění role Barnabase Collinse od malička.


- Eva Green, představitelka Angelique Bouchard, do premiéry nevěděla, jak bude ve snímku vypadat. Její obličej byl totiž v post-produkci „vylepšen“ pomocí speciálních efektů.


- Michelle Pfeiffer je oddanou fanynkou kultovního seriálu, na kterém je film založen. Ve chvíli, kdy se dozvěděla, že režisér Tim Burton chystá celovečerní filmu, okamžitě ho zkontaktovala, aby se ho zeptala, zda pro ni nemá nějakou roli.- O roli Angelique se ucházely Anne Hathaway, Lindsay Lohan Jennifer Lawrence.

- Nejvíce chyb se režisér snímku dopustil po hudební stránce. Ačkoliv se film odehrává někdy během roku 1972, hrdinové v něm poslouchají např. píseň I´m sick of you od Iggyho Popa z roku 1977, You´re the first , the last my everything od Barryho Whita z roku 1974 nebo Crocodile Rock z konce roku 1972.

Snímek Temné stíny sledujte v neděli 20. května 2018 ve 20:00 na Nova Cinema!


NEPŘEHLÉDNĚTE:

ALENKA V ŘÍŠI DIVŮ: Hlavní roli měla ve filmovém zpracování hrát Anne Hathaway. Ta měla však jiný sen

PIRÁTEM UŽ OD DĚTSTVÍ: Malý Johnny Depp vás dostane! Tenhle roztomilý sígr že kradl cigarety? FOTO


Novinky z NOVY