Natáčení filmu Tenkrát v Mexiku ohrozily rozepře s mexickou armádou: Museli zasáhnout místní obyvatelé!

Aktualizováno 16.06.2018

Tenkrát v Mexiku (2003) - 7
Zdroj: Archiv TV Nova

Natáčení akčního filmu není vždy jednoduché, o to horší podmínky nastávají, když vše probíhá v Mexiku. Čím si to filmaři dokázali rozházet u místní armády?

Tenkrát v Mexiku je pokračováním kultovního akčního filmu Desperado (1995), který kdysi zajistil režiséru Robertu Rodriguezovi místo na výsluní. El Mariachi (Antonio Banderas) je poznamenán tragédií a uchýlil se k odloučenému životu v ústraní. Když jej ale zkorumpovaný agent CIA Sands (Johnny Depp) najme k překažení plánu zákeřného bosse Barilla (Willem Dafoe), který má v úmyslu zabít mexického prezidenta, samotářský hrdina je donucen svůj úkryt opustit a vydat se vstříc novému dobrodružství. El Mariachi, kterého i tentokrát doprovázejí dva věrní pomocníci Lorenzo (Enrique Iglesias) a Fideo (Marco Leonardi), má však také vlastní důvod k návratu – krvavou pomstu!

Zdroj: Archiv TV Nova


• Johnny Depp ve většině scén, kde měl klít, improvizoval.

• Johnny Depp natočil všechny své scény za osm dní. Po dokončení svého partu se mu však nechtělo opustit natáčení, takže navrhl režisérovi Robertu Rodriguezovi, zda by si nemohl zahrát ještě malou roli. Zhostil se tak ještě roličky kněze, se kterým se Antonio Banderas baví v kostele. Johnny se při ztvárnění kněze inspiroval Marlonem Brandem.

• Celý film se  natáčel v Mexiku.

• Mexická armáda měla původně filmařům dodat vozy, když se však její představitelé dověděli, že hlavní záporák je generál mexické armády, odmítli na snímku spolupracovat. Vozidla tedy nakonec zajistili lokální dodavatelé.• Většina přestřelky v kostele se natáčela s falešnými zbraněmi, takže kostel utrpěl minimální požkození. Téměř všechny náboje, krev i exploze a poškození byly přidány až v postprodukci.

• Scénář k filmu měl pouhých 45 stránek.

• Ve snímku se měl ve vedlejší roli objevit i Quentin Tarantino, nicméně se musel své účasti vzdát, kvůli přípravám kultovního snímku Kill Bill (2003).

• Film se dostal do kin v roce 2003, ačkoli byl dokončen již v roce 2001.Co se stalo Tenkrát v Mexiku, uvidíte ve čtvrtek 17. května 2018 od 22:20 na TV Nova, nebo v repríze v pátek 18. května 2018 od 23:30 na Nova Cinema.
NEPŘEHLÉDNĚTE:

VZPOMÍNÁTE SI? Co má Jack Sparrow společného s kapelou The Rolling Stones?

PROKLETÉ NATÁČENÍ Osamělého jezdce: Několik členů štábu přišlo o život, málem zemřel i Johnny Depp!


Novinky z NOVY