NOVÝ PŘÍPAD SHERLOCKA HOLMESE: Geniální detektiv řeší záhadnou vraždu matematika!

Aktualizováno 15.06.2018

Jak prosté - 2. série - 33
Zdroj: IMDb

Sherlock Holmes se vrací domů v premiéře druhé série oblíbeného seriálu. Došlo k vraždě, při jejímž vyšetřování byl suspendován a zostuzen Sherlockův bývalý partner. Možná neprávem...

V první epizodě druhé řady seriálu Jak prosté se detektiv Lestrad dostal do potíží, proto byl Holmes, který s ním kdysi spolupracoval, požádán inspektorem Hopkinsem, aby jej našel. Sherlock a Watsonová tedy odletí do Londýna, kde detektiva brzy objeví. Lestrad Holmese požádá, aby mu pomohl s vyřešením případu vraždy manželky Lawrence Pendryho. Je přesvědčen, že ji Lawrence zavraždil, ale jeho otec, bohatý finančník, na detektiva poštval své advokáty a Lestrad byl suspendován a zostuzen. Pokud by Lawrence opravdu byl vrahem, musel vymyslet opravdu geniální způsob, jak vraždu provést... Při návštěvě Londýna se navíc Sherlock musí ještě vyrovnat se vztahem ke svému bratrovi Mycroftovi.

Zdroj: IMDb


V druhé epizodě druhé řady seriálu Jak prosté neznámý pachatel zastřelil geniálního matematika Felixe Sota, který byl se svým kolegou už jen krůček od objevu, jenž by znamenal revoluci v mnoha oborech, zejména pak v digitální bezpečnosti. Za vyřešení oné důležité rovnice byla vypsána odměna ve výši jednoho milionu dolarů.
V době vraždy před domem procházel náhodný svědek, který byl taktéž postřelen. Brzy je navíc nalezeno mrtvé tělo Sotova kolegy. Sherlockovým protihráčem je zřejmě matematik vysoké inteligence, kterému se daří Holmese svést na špatnou stopu. Sherlock se také poprvé dozvídá podrobnosti o smrti pacienta, která stála Watsonovou její kariéru chirurga.Mistr dedukce Sherlock Holmes se vydává po stopách zločinců v seriálu Jak prosté vždy ve čtvrtek od osmi večer na Nova CInema a to hned ve dvou dílech za sebou! Momentálně běží první série. Pokud vám aktuální díly utekly, nezoufejte! Po odvysílání je celé najdete na videoportálu NOVA PLUS!
NEPŘEHLÉDNĚTE:

Nesmrtelný detektiv Sherlock Holmes: Podívejte se na nejlepší novodobé adaptace slavného románu

Charakteristická čepice zmizela, včely zůstaly. Jak se liší nová adaptace Sherlocka Holmese od knižní předlohy?


Novinky z NOVY