LÁSKA NA PLACE: Na natáčení komedie Rafťáci se daly dohromady hned dva páry!

Aktualizováno 27.05.2019

Rafťáci - 41
Zdroj: Archiv TV Nova

Na natáčení se lidé často sblíží, přeci jen jsou spolu den co den na place. Dvojnásob to platí, když se natáčí v létě, a to i v případě komedie Rafťáci, na jejímž natáčení se daly dohromady hned dva páry!

Když Dany slíbil Filipovi, že mu pomůže sbalit holku, netušil, kolik překážek se jim postaví do cesty. Přestože se na svém výletě postupně musejí vyrovnat s přítomností Danyho rodičů, malého brášky Honzíka, přísného instruktora Bořka, objevení dívčího vodáckého kurzu nakonec nabídne nepřeberně možností, jak dosáhnout cíle Filipovy touhy. Co všechno se dá na vodě zažít? Koupání, nuda, peřeje, únava, láska, zklamání či opilost. Rafťáci jsou komedií pro mládež, teenagery, ale svoje si v něm najde i generace jejich rodičů, kterým se po bezstarostnosti prvních lásek už jen stýská.

Zdroj: Archiv TV Nova

• Celkem se štáb pohyboval mezi sedmdesáti lokacemi. Scény na vodě se natáčely na Vltavě v úseku od Českého Krumlova k Českým Budějovicím. Dále se filmovalo v jihočeské vesničce Rožmitál na Šumavě, na řece Ohři, u Svatošských skal, na hradu Loket, Rožmberku nad Vltavou, v Praze a vesnici Rájov.

 

• Domnělý hrad Kašperk, na který se rodiče vydávají na kole, je ve skutečnosti hrad Loket. Kašperk najdeme na Šumavě, byl založen roku 1356 Karlem IV. k ochraně zlatých dolů. Naopak Loket leží v chráněné krajinné oblasti Slavkovský les, založen byl ve 13. století na místě starého slovanského hradiště. Vzdušnou čarou jsou od sebe přibližně 130 km.


Zdroj: Archiv TV Nova

• Při natáčení filmu se spolu seznámili Karel Janák a Veronika Kubařová (Darja), a započal tak jejich dlouholetý vztah, který je dnes ovšem minulostí. A toto nebyla jediná láska, která na natáčení vykvetla: Dohromady se dali i Vojta Kotek a Tereza Voříšková. Jejich vztah vydržel téměř dva roky, než Terezu na jiném natáčení okouzlil Kryštof Hádek.

 

• Slovenka Andrea Kerestešová v době vzmiku filmu ještě vůbec neovládala češtinu, proto ji v roli Kláry při postsynchronech nadabovala Andrea Elsnerová. Andrea v roli Kláry měla taktéž záskok i na natáčení - na scénu, kde se dívky koupají nahé a jsou vidět i jejich prsa, si jako jediná z hereček vyžádala dublérku.


• Scénář byl hotov na konci března 2005 a natáčelo se od 1. července do 15. srpna, z toho bylo přesně 40 natáčecích dní. Premiéra filmu proběhla na začátku března 2006.

 

• Pro snímání akčních sekvencí v rozbouřené vodě vyrobili filmaři speciální konstrukci na raft. Na ni pak zavěsili kameru, jejíž pohyb se tak stabilizoval.

 

• Ačkoli na plátně se zdá být letní idylka, sluníčko, mráčky a voda přímo lákající ke koupání, ve skutečnosti mnohdy žádné horko nebylo a voda měla často jen deset stupňů.

 

 

Komedii Rafťáci uvidíte v pátek 4. května 2018 od 20:20 na TV Nova nebo v repríze v sobotu 5. května 2018 od 17:55 na Nova Cinema.NEPŘEHLÉDNĚTE:

Utrpení na place: Herci při natáčení filmu Jak se krotí krokodýli prožívali krušné chvíle. Chtělo to vážně odvahu!


Pane, vy jste vdova: Jak se měla původně jmenovat oblíbená česká komedie? Název zní směšně


Používáním webů TV Nova berete na vědomí, že k poskytování služeb, analýze návštěvnosti a cílení reklam používají soubory cookie. Podrobnosti o zpracování cookies najdete zde.