Šokující detaily animáku Ratatouille: Mrtvé krysy i chybějící prsty na nohou!

Aktualizováno 30.05.2018

Ratatouille

K natáčení pohádkového příběhu o cílevědomé kryse jménem Remy, která touží po práci v prvotřídní francouzské restauraci, se pojí spousta zajímavostí. Napadlo by vás například, proč nemají postavy prsty na nohou?

Snímek Ratatouille divákům přestavuje osud krysy Remy, která má již od útlého dětství zvláštní sen. Touží se stát šéfkuchařem jedné z nejluxusnějších francouzských restaurací. Krysí rodina se Remyho neskonalé touze vysmívá a snaží se ho přesvědčit, aby se spokojil s tradičním krysím životem na skládce.

Jednoho dne se Remy seznámí s nesmělým vynašečem odpadků Linguinim, který na podřadné pozici pracuje právě v kuchyni jednoho z nejlepších pařížských restaurantů. Z dvojice se stanou nerozlučitelní parťáci a Remyho šance na kariéru kuchařské hvězdy pomalu sílí...

Zdroj: Oficiální zdroj

Co jste o úchvatném animovaném snímku Ratatouille dost možná nevěděli?

- Ve filmu se objevila výloha s mrtvými krysami, která v Paříži skutečně existuje. Patří deratizační společnosti.

- Oscarový snímek je natočen na motivy scénáře českého rodáka Jana Pinkavy.

Zdroj: Oficiální zdroj

- Aby tvůrci měli co největší představu o fungování luxusních francouzských podniků, několik z nich před natáčením navštívili a ochutnávali ty nejdražší pokrmy z jídelních lístků.

- Náročnost natáčení a tvorby počítačových triků nakonec filmaře přiměla k ráznému kroku. Aby tolik nezatěžovali pamět počítačů, rozhodli se, že žádná z lidských postav nebude mít prsty na nohou.

- Název snímku vychází z tradičního francouzkého pokrmu Ratatouille, který se připravuje z vařené zeleniny. Tvůrci se pro něj rozhodli z toho důvodu, že obsahuje slovo „rat“ (anglicky krysa).

- Snímek získal několik ocenění. Kromě Oscara a Zlatého Glóbu se zároveň jedná o nejlepší snímek studia Pixar.

 

 

NEPŘEHLÉDNĚTE:

ODHALENÍ PO LETECH: Proč mají postavy Čtyřlístku jen čtyři prsty? Jejich autor předběhl svou dobu!

NEUVĚŘITELNÉ: Jak dlouho vznikal animák Lovecká sezóna? Trvalo to déle, než kdokoliv čekal!


Novinky z NOVY