FILMOVÁ UDÁLOST DESETILETÍ? Avengers: Infinity War už teď láme filmové rekordy

Aktualizováno 26.05.2018

Avengers: Infinity War - 6
Zdroj: Falcon

Marvel otevřel svůj filmový vesmír již před deseti lety. Napříč filmy se rozrůstala dějová linie spojující rozličné hrdiny a nyní přišel čas na epické finále. Nad tvůrci visí pomyslný damoklův meč, jak se s touto výzvou poprali?

Komiksová společnost Marvel před deseti lety dala vzniknout své vlastní filmové společnosti Marvel Studios. Hned s prvním snímkem, Iron Man (2008), „Marveláci“ ukázali světu, že tvořit komiksové filmy umí nejlépe právě oni a započali s budováním propleteného filmového vesmíru, který jim celý Hollywood závidí a snaží se jejich úspěch napodobit. 

Marvel započal dějovou linii Kamenů nekonečna ve snímku Captain America: První Avengers. Tu více, tu méně, se řešila v téměř všech následujících filmech. A nyní začíná velkolepé finále. Přichází Avengers: Infinity War.

Zdroj: Falcon


Hrdinů je již mnoho a v tomto snímku se měli potkat všichni, proto se nelekejte poměrně dlouhé stopáže, která činí přibližně dvě a půl hodiny. I to je však málo, aby mohl dostat svůj prostor skutečně a tak došlo k vynechání některých postav s tím, že jsou aspoň zmíněny. To však není důvod ke zklamání, ti nejoblíbenější své místo dostali a patřičně jej využili.

Hlavní záporák, Thanos, který se párkrát krátce objevil v předchozích filmech, je i přes všechny obavy fanoušků famózní. Jeho představitel, Josh Brolin, podal úžasný výkon, což je u něj ostatně zvykem. Thanos je patřičně drsný, odhodlaný a hlavně skvěle napsaný, díky čemuž jeho činy a motivaci můžete do značné míry chápat.

Zdroj: Falcon


Co se týče hrdinů, jejich prostor je vyplněn směsicí typického humoru a pořádnou náloží akce. Pokud čekáte něco víc, jako v případě filmů Thor: Ragnarok (2017) nebo Black Panther (2018), pak vás čeká mírné zklamání. Tady jde o boj o zachování života ve vesmíru, o akci a hlášky tedy není nouze, příběh ale stojí zejména na odkazech k předchozím snímkům. Proto pokud nejste fanoušky a nemáte „nakoukáno,“ zážitek z filmu pro vás může být o něco slabší. I tak si ale užijete mnohé velmi překvapivé a hodně emotivní momenty, kterých zde není zrovna pomálu.
Tím snímek plně vynahrazuje pár lehce hluchých míst a směle žene k epickému závěru, u nějž se tvůrci opravdu osmělili, a je nad slunce jasné, že vás zaskočí. Je otázkou, zda vás závěr i trochu nenaštve, na druhou stranu si režisérské duo bratrů Russoových na sebe upletlo tak trochu bič, protože na takovouhle pecku bude hodně těžké navázat.

Avengers: Infinity War totiž není konec. Bez jakékoli poetiky je to „začátek konce“ a zároveň příprava pro něco nového. Trochu mrzuté je, že na další Avengers musí fanoušci počkat do příštího roku. Mírnou úlevou však bude film Ant-Man a Wasp, který vtrhne do kin již toto léto a snad ukojí několik otázek, které Infinity War zanechává. Navíc to bude jubilejní dvacátý film Marvel Studios, takže si tvůrci určitě dají sakra záležet.ZÁVĚR
: Zapomeňte na Star Wars, tohle je ta filmová událost dekády. Ať už fandíte všem hrdinům či jen některým, tohle si nenechte ujít. Pokud totiž budete otálet a někdo vám děj Avengers: Infinity War vyzradí, bude vás to skutečně hodně mrzet.NEPŘEHLÉDNĚTE:

Ze stáje Marvelu přichází africký superhrdina Black Panther! Nejlepší komiks všech dob?

LEŽ! První filmový Spider-Man není Tobey Maguire! Slavný komiks má mnohem starší zpracování. Jak vypadalo?
Autor: Kir


Novinky z NOVY