V Hellboyovi si kromě Karla Rodena zahrál v hlavní roli další český herec. Nikdo ho ale nepoznal!

Aktualizováno 20.05.2018

Hellboy
Zdroj: IMDb

Že se Hellboy natáčel v Čechách a jednu z hlavních rolí v něm hrál Karel Roden, je všeobecně známo. Vědeli jste ale o druhém Čechovi, který zde zazářil?

Hellboy (Ron Perlman) byl během druhé světové války přivolán na Zemi šíleným Grigori Rasputinem (Karel Roden), aby se stal poslem apokalypsy. Ze spárů nebezpečného zločince jej však zachránil zakladatel tajného Úřadu pro výzkum paranormálních jevů (Ú.V.P.J.) profesor Broom (John Hurt), který jej poté vychoval jako svého vlastního syna a pomohl mu rozvinout jeho výjimečné schopnosti. Rasputin se však nevzdává, chce Hellboye získat zpět a využít jej k rozpoutání armageddonu!

Zdroj: Archiv TV Nova


Režisér Guillermo del Toro v Praze natáčel svůj předchozí film a zřejmě si ji oblíbil, protože se Hellboye rozhodl točit také zde. Kvůli tomu do Prahy zavítal i tvůrce Hellboye, autor komiksů Mike Mignola. Ten si Prahu zamiloval, údajně si koupil i knihy o historii a pověstech tohoto města, a dokonce i vydal komiksový příběh Hellboy: Pražský upír, který se odehrává zejména na Malé Straně.

• Režisér si pravděpodobně oblíbil i Karla Rodena, který si zahrál menší roli právě v jeho předchozím snímku, Blade 2 (2002). V Hellboyovi dostal mnohem více prostoru jakožto hlavní záporná postava, Rasputin.

Sídlo Ú.V.P.J. je ve skutečnosti Národní památník na pražském Vítkově. Další scény byly filmovány na sídlišti Velká Ohrada v pražských Stodůlkách.

 Při nebezpečných scénách za Rona Perlmana zaskakoval v kostýmu a masce Hellboye český kaskadér Jan Petřina.

• Ron Perlman se o svém obsazení dozvěděl rok před začátkem natáčení. Hned začal chodit do posilovny, a to rovnou 6x týdně.

Natáčení bylo pro Rona Perlmana menším peklem, nanášení make-upu totiž zabralo denně 4 hodiny.
• V důležité roli se kromě Karla Rodena objevil i další Čech: Ladislav Beran jako Kroenen. Beran je velice uznávaným tanečníkem a choreografem, který se podílel například na muzikálu Dracula či filmu Rebelové (2001). Zahrál si i ve snímcích Blade 2 nebo Mission: Impossible - Ghost Protocol (2011).
 
• Speciálně pro film byla vytvořena i věrná kopie newyorkského metra. I na něm však najdete českou stopu. Jelikož se film natáčel v Praze, našli filmaři několik pražských sprejerů, kteří metro s radostí pomalovali.

• Při natáčení scény, ve které Hellboy skáče na jedoucí vlak, se Ron Perlman nenechal zastoupit kaskadérem a výsledkem bylo zlomené žebro.
Kultovní akční film Hellboy uvidíte v sobotu 21. dubna 2018 od 23:30 na TV Nova, nebo v repríze v pondělí 23. dubna 2018 od 15:55 na Nova Cinema.NEPŘEHLÉDNĚTE:

DĚSIVÁ NEHODA na place: Při natáčení trháku Blade 2 dočasně osleplo přes 30 členů štábu

VIDEO: Složité přípravy nového pořadu Utajený šéf! S jakými komplikacemi se tvůrci museli potýkat? »


Novinky z NOVY