ZAŘÍKÁVAČ KONÍ: Sharon Stone i Natalia Portman! Proč jste si hvězdných hereček ve filmu nevšimli?

Aktualizováno 16.05.2018

Zaříkávač koní - 4
Zdroj: TV Nova

Oceňované drama s názvem Zaříkávač koní patří pro mnoho diváků mezi nejlepší snímky devadesátých let. Odkud ale vůbec vzešel půvabný název?

Film Zaříkávač koní vypráví příběh čtrnáctileté Grace, jejíž oblíbený kůň Pilgrim útrpí zranění při dopravní nehodě. Dívka propadá v beznaděj a stejně tak i její matka Annie, která by ráda svou dceru viděla opět šťastnou. Proto se rozhodne statnému hřebci vyhledat zkušeného zaříkavače koní Toma, neboť se zdá, že on jediný ho může postavit zpátky na nohy. Posléze začíná mezi Annie a Tomem vznikat milostný vztah...

Zdroj: TV Nova

Co jste o úchvatném dramatu Zaříkávač koní dost možná nevěděli?

- Snímek je natočen na motivy stejnojmenné knihy. Režisér  Robert Redford získal práva na její zfilmování dávno předtím, než byla kniha vůbec vydána.

- O roli Annie se ucházela i herečka Sharon Stone.

Zdroj: TV Nova

- Výraz zaříkávač koní (anglicky horse whisperer) s největší pravděpodobností vychází z chování Američanů ke svým závodním mazlíčkům. Ti totiž proto, aby uklidnili koně, často skáčou na jeho zádech a koušou ho do ucha. To si pak někteří lidé mohli vyložit tak, že je koním našeptáváno, aby se uklidnil.

- V roli Annie se měla původně objevit například také Natalia Portman, které však od projektu upustila, aby mohla ztvárnit hlavní roli v divadelní hře na Broadwayi.

- Herec Lucas Black odmítl roli ve filmu, neboť po něm režisér chtěl, aby mluvil s jiným přízvukem.

 

Romatické drama zaříkávač koní sledujte v pondělí 16. dubna 2018 ve 20:00 na Nova Cinema anebo v úterý 17. dubna 2018 ve 13:50 na témže kanále.

NEPŘEHLÉDNĚTE:

Pozadí filmu E.T. - Mimozemšťan: Režisér prozradil, že je inspirován tragickými událostmi v jeho rodině

DRAMA NA PLACE: Natáčení filmu Nádherné bytosti málem skončilo katastrofou. Blížila se velká přírodní pohroma!


Novinky z NOVY