NEUVĚŘITELNÉ: Nebýt populární reklamy na boty, legendární Space Jam by vůbec nevznikl! VIDEO

Aktualizováno 13.05.2018

Space Jam

Space Jam svedl animované hrdiny Looney Tunes a reálné herce na jeden plac. Bugs Bunny a legendární Michael Jordan by se ale ve společném filmu nesešli, kdyby nebylo reklamy na boty...

Bugs Bunny a jeho kreslení přátelé jsou v pěkné kaši. Vetřelci z vesmíru je chtějí uvěznit ve svém zábavním parku. Jediná možnost, jak se zachránit, je zvítězit v basketbalovém utkání. Jenže to vůbec není snadný úkol a animovaným hrdinům nezbývá než požádat o pomoc toho nejpovolanějšího: basketbalovou legendu Michaela Jordana.

Zdroj: Archiv TV Nova


• Před koncem basketbalového utkání se Duffy ptá Billa Murrayho: „Jak jste se sem dostal, prosím?“ Načež Bill odpovídá, že má „kámoše“ producenta. Film produkoval Ivan Reitman, režisér legendárních Krotitelů duchů.

• Michael Jordan opravdu nosil své středoškolské trenýrky pod dresem každý zápas jako talisman.

• V tomto snímku se vůbec poprvé divákům představila Lola Bunny, láska Bugse Bunnyho.
• Nejedná se o první snímek, kde se setkávají skuteční herci s animovanými postavičkami. Tím skutečně prvním byl film Falešná hra s králíkem Rogerem (1988) od režiséra Roberta Zemeckise v produkci Stevena Spielberga.

• Aby filmaři udrželi Michaela Jordana v průběhu filmování v dobré náladě, zbudovali pro něj jeho osobní basketbalové hřiště.

Námět snímku vzešel z velice populárních reklam na boty, ve kterých hrál Michael Jordan spolu s Bugsem Bunnym basketbal proti Marťanovi Marvinovi a jeho vetřelčím poskokům.

• Ačkoli se ve snímku skutečné děti Michaela Jordana neobjevily, byla použita aspoň jejich jména (Jeffery, Marcus a Jasmine).

• Klobouk, který má na hlavě Bill Murray, nese znak Saint Paul Saints, malého baseballového týmu, jehož část Murray v té době vlastnil.

• Basketbalový míč, který ve filmu obsahoval talenty, je majetkem režiséra Joe Pytka. Když jej drží Michael Jordan, tak je opravdový, v ostatních scénách je animovaný.Americký trhák Space Jam uvidíte v sobotu 14. dubna 2018 od 16:20 na Nova Cinema, nebo v repríze v neděli 15. dubna 2018 od 10:05 na tomtéž kanále.NEPŘEHLÉDNĚTE:

TO BY VÁS NENAPADLO: Cruella ze 101 dalmatinů skutečně existovala! Kým se autorka inspirovala?

Legendární Sněhurka a sedm trpaslíků: Jak vznikl hlas zlé královny? Neuvěříte, co si herečka vyndala z těla!


Novinky z NOVY