Den s Hanou Maciuchovou

Aktualizováno 17.05.2015

Ulice - Hana Maciuchová
Zdroj: TV Nova

Letošní cena TýTý měla jasnou absolutní vítězku – herečku Hanu Maciuchovou, která si srdce diváků získala jako učitelka Hejlová v seriálu Ulice.


Učila už 531 studentů

Miriam Hejlová, profesorka češtiny a zeměpisu na gymnáziu, je spravedlivou, ale přísnou učitelkou. Věděli jste, že Hejlová
- má manžela Cyrila, který ji opustil, když byl syn ještě malý, a odešel do Košic?
- prohlásila se za královnu tanečních čajů v kavárně Valdek?
- je zásadová: jako studentka opisovala jen jednou na základní škole a jejím největším „prohřeškem“ prý byla jízda tramvají načerno?
- se od jogína učila správně dýchat, aby se ve třídě uklidnila?
- dostala žlučníkový záchvat, když na posezení spořádala kupu chlebíčků?
- umí plynně francouzky a jako malá hrávala na klavír?
- vždycky na Nový rok prostírá svíčkovou k obědu už před polednem, protože má zásadu: „Slavnostní oběd má přednost před kocovinou.“
- učila už 531 studentů a 99,6 % odmaturovalo a je mezi nimi 1 senátor a 22 kandidátů věd a jako nejlepší učitelka dostala ocenění Zlatá sova? Podívejte se na video!

Zdroj: TV Nova


Co si myslíte o postavě Miriam Hejlové? Diskutujte ZDE!


Šťastný výlov s Peškem

Miriam má samozřejmě také svůj soukromý život, do kterého patří syn Jarda, jeho partnerka Lenka a hlavně školník Vlastimil Pešek. Připomeňme si ty nejzásadnější okamžiky jejich vztahu.

Začalo to na prvním rande, které bylo netradiční – Pešek vzal Miriam na ryby. A pokračovalo to dramaticky, ryba se vzpírala, ale šťastný výlov byl zakončený douškem slivovice.


Rybaření tyhle dva spojilo. V jižních Čechách se jim podařilo chytit sumce, který měřil skoro 130 cm. A nejen rádi ryby loví, ale také jí. Třeba hejka nebo sumce na víně.

Nakonec se jejich soukromý život protnul s tím pracovním – Hejlová dohodí Peškovi místo školníka. Potkávají se čím dál častěji a čím dál častěji mezi nimi dochází k drobným nedorozuměním. Třeba když Pešek dal Miriam poukaz na víkendové ubytování na zámku a chce se jí na něco důležitého zeptat. Miriam, která už řeší rozvod s manželem, kterého třicet let neviděla, se těší na novou svatbu a rychle řekne „ano“, jenže Pešek prozatím myslel jen na společné bydlení.

Chvíli to trvá, ale nakonec Miriam se společným bydlením souhlasí. A chce se nastěhovat co nejdřív. Před první nocí v novém bytě se ale musí důkladně rozloučit s tím svým

Zdroj: TV Nova


Společné bydlení Hejlová hned ovládla, nepřeje si, aby Pešek doma kouřil, na druhou stranu mu noci sama znepříjemňuje – svým chrápáním.

Zdroj: TV Nova


A máte názor na milostný život Hejlové s Peškem? Řekněte nám ho ZDE!

Co bude dál s Miriam Hejlovou? Sledujte každý všední večer seriál Ulice a stránky vašeho oblíbeného seriálu www.nova.cz/ulice.Stránky nova.cz vám ve vánočním čase přinášejí speciální tématické bloky. Připomeňte si ty minulé:

Štědrej večer nastal. I v seriálech.

Narodil se... před kamerou

Televizní noviny: A nakonec zvířátka

Vezmeš si mě? Ano!

A těšte se na ty příští:

pondělí 29. prosince: Promiň, už tě nemiluju

úterý 30. prosince: Smrt si říká seriál

středa 31. prosince: Den ve znamení Comebacku


Nova.cz TV Nova

Novinky z NOVY