Kolik byste dnes dali za americkou automatickou pračku? Stála by jako ojeté auto!

Aktualizováno 10.05.2018

Zítra to roztočíme, drahoušku - 1
Zdroj: Archiv TV Nova

"Postavili jsme tu automatickou pračku na zem!" ...Kdo by tule scénu nemiloval, vždyť se jedná o jeden z nejlepších momentů legendární komedie o sousedských vztazích. Ale ona scéna v podobě, jakou diváci znají a milují, vůbec nemusela vzniknout.

Absolutně nevinné sousedské žertíky ve skvělé komedii, která líčí věčné spory a nelítostné žerty dvou rozhádaných manželských párů. To je film Zítra to roztočíme, drahoušku. Postarší seladon Evžen Novák si přivydělává jako komparsista. Jednou potká při návratu domů sousedku Bartáčkovou a v žertu jí naznačí, že je jí manžel nevěrný. Bartáček si to nedá líbit a slíbí Novákovým pomstu. Ti si rádi před sousedy hrají na lidi z lepší společnosti a jejich syn René si s oblibou vylepšuje jméno různými tituly. Začíná malá soukromá sousedská válka, která má být ukončena ve chvíli, kdy se má starý činžák bourat a obě znepřátelené rodiny stěhovat. Jenže co čert nechtěl, obě rodiny se opět setkávají jako sousedé...

Zdroj: Archiv TV Nova

 
V době natáčení byli představitelé starších manželů Novákových, Stella Zázvorková a Miloš Kopecký, již dávno skutečně rozvedeni. Ovšem jako u perfektních profesionálů to na jejich práci nebylo znát. V několika záběrech tohoto filmu se mihla autentická fotografie mladých novomanželů Kopeckých.


Písnička, kterou René Novák i Naďa Bartáčková zpívají, když jsou opilí, je od Heleny Vondráčkové a jmenuje se „Miláčku“. Jedná se o českou verzi hitu Honey pie od legendárních Beatles.


Luděk Sobota si vymínil, že bude moci improvizovat, jinak že roli nevezme. Režisér pak během natáčení umožnil občas improvizovat i ostatním hercům. Díky tomu vzniklo mnoho vtipných situací, například scéna s americkou pračkou a hlášky kolem ní.


Zdroj: Archiv TV Nova


Americká automatická pračka, kterou René Novák (Luděk Sobota) a pan Novák (Miloš Kopecký) vynášeli do schodů, dle jejich slov stála 10 000 Kčs. Při zohlednění inflace by tato částka dnes odpovídala sumě přibližně 73 tisíc korun!


K závěru filmu pan Novák (Miloš Kopecký) potvrdí své rozhodnutí zničit Bartáčkovy zkomolenou latinskou větou "Tertium non datur", jejíž překlad je "Třetí možnost není".


Iva Janžurová v jednom rozhovoru řekla, že si během pauz u natáčení se svým filmovým manželem Františkem Peterkou neměla moc o čem povídat. Peterka byl o celých 19 let starší než Iva Janžurová.Klasiku mezi českými komediemi "Zítra to roztočíme, drahoušku" můžete sledovat úterý 10. dubna 2018 od 18:10 na Nova Cinema.NEPŘEHLÉDNĚTE:

Pane, vy jste vdova: Jak se měla původně jmenovat oblíbená česká komedie? Název zní směšně

ŠTAFETA ÚKOLŮ POKRAČUJE: Rey Koranteng plní drsnou výzvu Rychlého »


Novinky z NOVY