VELKÁ SLÁVA: Reportér TV Nova získal ocenění od prezidenta republiky. Zachránil pejska v nesnázích

Aktualizováno 06.05.2018


Za zásluhy při záchraně border teriéra Barta, který uvíznul v liščí noře, dostal reportér televize Nova ocenění od prezidenta republiky.

Velký rozruch dokázal v létě roku 2017 způsobit pejsek Bart, který utekl své majitelce a následně nešťastně uvíznul v liščí noře, z níž se nemohl dostat ven. Border teriér ve stísněném prostoru strávil dlouhých šestnáct dní a majitelka i tým záchranářů už pomalu ztráceli naději. Pak se ale stalo něco neuvěřitelného. Bart se totiž z nory jako zázrakem dostal ven.

Zdroj: HZS Libereckého kraje

Velký podíl na záchraně pejska má i reportér televize Nova Ivan Berka, který během záchrany Barta přišel se skvělým nápadem. „Mě napadla jedna jediná věc. Já jsem se sebral a jel pro kameru s nočním viděním. Nakonec jsme přišli na to, že se kamera dá připevnit na obyčejnou umělohmotnou instalatérskou trubku. Na monitoru jsme pak sledovali, co se v noře děje,“ vysvětloval Ivan záchranářský postup.

Zdroj: HZS Libereckého kraje

Reportér byl za své zásluhy nakonec náležitě odměněn. Dostal ocenění přímo od prezidenta České republiky! Jak Ivan Berka slavnostní moment prožíval se dozvíte ve videu!

 

NEPŘEHLÉDNĚTE:

Krásná reportérka prožila moderátorskou premiéru. Kéž bych je měla každé ráno doma, povzdechla si

TV Nova chystá nejpopulárnější show v americké televizní historii. Do vysílání půjde už v dubnu!


Novinky z NOVY