Vezmeš si mě? Ano!

Aktualizováno 25.02.2016


Čekají na to skoro všechny. I když říkají, že ne. A nehrne se do toho téměř žádný. No, možná kvůli dítěti, aby se tatínek a maminka nejmenovali jinak. Tak nějak se to říká. A jak si představují žádost o ruku tvůrci Vašich oblíbených seriálů?

Něco půjčeného, starého a nového

V Ordinaci v růžové zahradě Lucie vysvětluje svému nastávajícímu, že podle pověry má mít nevěsta na sobě ve svatební den něco půjčeného, starého a nového. Lucie má nové boty, staré rukavičky a co je pikantní? I půjčené Gitiny kalhotky. Ta jí ještě připomene, ať si hlavně na sebe nebere perly, protože ty znamenají slzy. Budoucí paní Hrušková uchopí svou svatbu hravě: na obřad přijede s trsem nafouknutých balónků. Tak láska mladých novomanželů putuje až do nebe.


To Iva Brázdová a Michal Šebek pojali svou svatbu netradičně v ZOO. Nevěsta v požehnaném stavu, ženich a půlka kamenické nemocnice se veze zoologickým vláčkem. Celé osazenstvo svatebčanů tak pozoruje tu antilopu, tamhle plameňáky anebo tučňáky. Neseriálový, čili opravdový, ředitel pražské ZOO Petr Fejk novomanželům požehná, a ti si řeknou své ano v pavilonu žiraf.


Tereza Valšíková a Honza Haken se chystají v atriu obřadní síně na svůj velký den. Na jejich svatbě nechybí Hruškovi, Běla, kolegové z nemocnice, i rodinní příslušníci. A nechybí tam ani Honzova první žena Žaneta, která monitoruje nevěstu i její rodinné zázemí a neváhá svou přítomností kazit Honzovi jeho sňatek. A zatímco Žaneta svádí starého Valšíka, což jeho manželka těžce nese, otec nevěsty Eduard Valšík se pokouší sblížit s Bělou Páleníkovou.

Zdroj: TV Nova


I téma utrpení žen Třetího světa, konkrétně ženské obřízky, se vpašovalo do Ordinace v růžové zahradě. Tento hendikep má krásná a výtvarně nadaná Afibe. Magda Tárová přislíbí Afibě lékařskou pomoc. Problém ovšem nastává, když doktorka Tárová zmíní asistenci Čestmíra Mázla jako gynekologa při operaci. Afibe se vlivem svého náboženství nesmí odhalit před cizím mužem. Na přetřes přijde možnost rituální svatby Čestmíra s Afibe. A co by se pro seriálovou pacientku neudělalo…?

Zdroj: TV Nova

A naposledy? Samozřejmě dojemné "ano" tvrdé doktorky Páleníkové, kterou na společnou cestu životem přemluvil ředitel Valšík.

Zdroj: TV Nova


Vše o seriálu Ordinace v růžové zahradě 2 najdete na www.nova.cz/ordinace!


Před svatbou zamčeni v pokoji


„Zas přijde den, kdy láska vrátí se k nám, nabízí náruč dokořán,“ zpívá se v úvodní písni divácky oblíbeného seriálu Pojišťovna štěstí. Hodná a citlivá Anička se dočkala svatby se svým milým Tomášem Krausem. Budoucí nevěsta si jde vybrat svatební šaty. U výběru jí asistuje Marie, Karolína a Ondřej. Všechno dobře dopadne a svatební veselí může začít.

Karel Kraus si bere Marii. Za svědky jim má jít Anna s Tomášem. Ti ale uvíznou v domě, protože si Adámek hrál a zamkl je v pokoji. Krkolomným způsobem se nakonec přece jen na radnici dostanou, ale úředník už nemá čas Karla a Marii oddat. Marie hlesne, že už sem podruhé nejde, a to je ta pravá chvíle pro Karla Krause. Jde do sebe a zaboduje tím, že jako zkušený a znalý svatební matador v podstatě sám sebe s Marií oddá. Oddávající naprosto konsternován všechno odkývá a manželství je prohlášeno za právoplatné.


Jako princezna z pohádky vypadá Dagmar coby novomanželka Jiřího Krásy. Ač je obřad veden v komorním duchu jen se svědky a paní Kekulovou, kouzelnou atmosféru svatby umocňuje slavnostně vyzdobený interiér Grácie a zámecký park. Správce zámku Petr Souček, jehož velkou a nenaplněnou láskou je právě Dagmar, velkoryse přichystá manželům překvapení: osvětlenou kašnu s vodotryskem. A zazvonil zvonec a pohádky bude za chvíli konec…

Tradiční svatbu v kostele a panenku-nevěstu na kapotě auta má nejmladší pár seriálu: Ondra a Valérie. Než všechno dobře dopadne, dojde k několika kolizím v ději. Anna Krausová si nepřeje, aby její syn vyslovil svatební slib právě Valérii. Obřadu se nechce zúčastnit, nakonec si to rozmyslí a taxíkem se vydá na cestu. Auto má ovšem poruchu, a tak se na místo nedostane. Ondra nachystá pro Valérii překvapení: minisvatební víkendovou cestu na snowboardu.

Zdroj: TV Nova

Vše o seriálu Pojišťovna štěstí hledejte na www.nova.cz/pojistovna!

V obleku jsem jak debil!


Nevěsta jak z cukrkandlu, ženich ji nese přes práh, jedí knedlíčkovou polévku z jednoho talíře, pije se tolik vína, co hrdlo ráčí, svatební koláčky nesmějí chybět. Nad hordou jídla a pití se schází kupa hostů. Radost jednoho páru střídá krize jiného. Ještěže máme ty přátele, kteří nás vyslechnou, poradí a pošťouchnou... Taková je v Ulici svatba Světlany a Lumíra.


„Nemám rád obleky, cítím se v nich jako debil“, komentuje přípravy na vlastní svatbu Bedřich Liška. A Anička Málková je tak nervózní, že ani neví, jak se jmenuje. Nicméně i přes počáteční problémy budou za chvíli svoji. Zatím se hledá totiž svědkyně – Světlana. Nikdo neví, kde je, ani Lumír. Naštěstí má ale Světlana uvědomělého bratra Hrihorije, který hodlá svou sestru zastoupit v případě, že by nedorazila. Ale pozor, nikomu ani muk! Svatba je to přeci tajná…

A je tady poslední zastavení nad seriálovým tématem Vezmeš si mě? Ano! Miloslav Stárek do toho praští s Vilmou Nyklovou. Její syn Lumír se nemůže dočkat, až mu spadne do rodiny trocha toho Stárkova majetku. Zatímco Lumír spekuluje o tom, co všechno lze ze Stárka finančně vykřesat, Nyklová shání svědka, slušivý outfit a nechává si „udělat hlavu“. Všechno dobře dopadne, Míla s Vilmou si řeknou své ano netypicky moderně a uvolněně: v Lumírově a Světlanině ložnici.

Zdroj: TV Nova


Vše o seriálu Ulice najdete na www.nova.cz/ulice!


Stránky nova.cz vám ve vánočním čase přinášejí speciální tématické bloky. Připomeňte si ty minulé:

Štědrej večer nastal. I v seriálech

Narodil se... před kamerou

Televizní noviny: A nakonec zvířátka


A těšte se na ty příští:

sobota 27. prosince: Den s Miroslavem Etzlerem

neděle 28. prosince: Den s Hanou Maciuchovou

pondělí 29. prosince: Promiň, už tě nemiluju

úterý 30. prosince: Smrt si říká seriál

středa 31. prosince: Den ve znamení Comebacku


Novinky z NOVY