Hvězda Ulice trávila během natáčení Řachandy hodiny v maskérně! Vymyslela proto jednoduchý trik

Aktualizováno 29.04.2018

Řachnada: Šárka Vaculíková pod maskou
Zdroj: Nova.cz

Natáčení pohádky Řachanda nebylo vůbec jednoduché! A to nejen pro herce, ale hlavně pro maskérky, které měly plné ruce práce. Zejména postava Šárky Vaculíkové jim dala opravdu zabrat...

Pohádka Řachanda je první společný projekt Bolka Polívky s jeho synem Vladimírem. Obsazení je přímo hvězdné. Diváci na obrazovce mohou vidět herecká esa, jako jsou Bolek Polívka, Oldřich Kaiser, Petr Čtvrtníček, Vilma Cibulková, David Novotný a Jan Hrušínský. Právě kvůli Janově náročné operaci žlučníku, muselo být natáčení posunuto o několik měsíců.

Zdroj: oficiální zdroj

Rozmazlenou princeznu si zahrála Denisa Pfauserová a splnila si tím velký sen. Na takové nevychované princezně, která hned v úvodu pohádky pořádně z hrdla zaječí, se dá totiž herecky krásně vyřádit. Ovšem v jedné scéně se scénáristé vyřádili na Denise – po začarování vílami lítala ve vzduchu. A bylo jí prý hodně špatně!

Zdroj: oficiální zdroj

Pohádka je výjimečná tím, že má v ději rovnou tři hlavní království - Liliové, Růžové a Lesní, ve kterém vládne Paní lesa. Právě v lesním království se objevuje spousta masek, které vždy přilákají převážně dětské obecenstvo. Maskérkám daly pořádně zabrat – jen líčení jednoho herce trvalo přes čtyři hodiny. Ti pak museli stát v zimě jen ve spodním prádle, jelikož barva na kůži dlouho zasychala. Ovšem nejdelší dobu v maskérně strávila Šárka Vaculíková, kterou znají diváci jako Adrianu ze seriálu Ulice. Ztvárnila totiž postavu kouzelné lesní dryády, která je zelená, má špičaté uši a pronikavé oči! Nandavání její masky trvalo opravdu dlouho, byla proto potřeba se uchýlit ke krajnímu řešení... „Líčili mě čtyři hodiny a často jsem v tom zůstávala do druhého dne, abych si to nemusela znovu nandavat,“ svěřila se herečka. Znamenalo to, že se nemohla umýt... „Já jsem ale nebyla zelená všude...“ dodala se smíchem. Na celý rozhovor se podívejte ZDE!

Na pohádku Řachanda se můžete podívat už dnes 30. 3. od 20:20 nebo v repríze 2. 4. od 11:55 na Nově!

 

NEPŘEHLÉDNĚTE: 
ODHALENÍ: Jaké tajemství ukrývá POHÁDKA ŘACHANDA? Šárka Vaculíková promluvila o skrytém lesním boji

Legendární Sněhurka a sedm trpaslíků: Jak vznikl hlas zlé královny? Neuvěříte, co si herečka vyndala z těla!

VELKÝ KVÍZ: Jména zvířat či legendární hlášky? Otestujte si, jak dobře znáte oblíbenou pohádku Mrazík!


Novinky z NOVY