PREKÉRNÍ SITUACE: Herci během natáčení pohádky Princ a Večernice bojovali se silným zápachem!

Aktualizováno 29.04.2018

Princ a Večernice
Zdroj: TV Nova

Natáčení oblíbené pohádky Princ a Večernice rozhodně nebylo pro herce procházkou růžovou zahradou. Při vzniku jedné scény bojovali s nesnesitelným zápachem. Odkud vycházel?

Hrdinou pohádky Princ a Večernice je princ Velen (Juraj Ďurdiak). Ten se zamiluje do krásné Večernice (Libuše Šafránková). Král však nemá pro lásku pochopení, a tak se naštvaný princ vydává do světa, aby svou lásku našel. Cesta k nalezení vyvolené je však trnitá. Hlavní překážkou je zlý a mocný Mrakomor (Radoslav Brzobohatý), který chce získat Večernici jen pro sebe...

Zdroj: TV Nova

Ke vzniku jedné z nejznámějších českých pohádek se pojí několik kuriozit. Co jste o natáčení dost možná nevěděli

- Scéna, ve které princ padá ze stráně, vypadá pro diváka velmi autenticky. Je tomu proto, že se role prince ujal sám kameraman. Při natáčení dával velký pozor na kameru, neboť byla velmi drahá, a sám utrpěl několik odřenin.

Zdroj: TV Nova

- Tvůrci do role prince chtěli neokoukanou tvář. Právě proto obsadili Juraje Ďurdiaka.

- Kostýmy princezen byly velmi drahé. Proto měli herci při natáčení scény, ve které princ se svými sestrami spadnou do rybníka, jen jeden pokus. Naštěstí se scénu skutečně podařilo natočit napoprvé.

Zdroj: TV Nova

- Na dně rybníka byla silná vrstva páchnoucího bahna. Herci, kteří do rybníka kvůli scéně spadli, se odporného zápachu nemohli dlouhou dobu zbavit.

- Zlatě Adamovské, představitelce princezny Elenky, se při scéně, kdy si pro ni přijde ženich a ona má vyskočit z postele, povedlo usnout, neboť natáčení trvalo příliš dlouho.

Pohádku Princ a Večernice sledujte v neděli 1. dubna 2018 v 17:45 na Nově a poté v repríze 2. dubna 2018 v 10:15 na Nově!

 

NEPŘEHLÉDNĚTE:

ŠOK! Děti při pohledu na nádhernou herečku plakaly! Děsivé kouzlo hrozivé krásky se podařilo přenést na plátno

Legendární Sněhurka a sedm trpaslíků: Jak vznikl hlas zlé královny? Neuvěříte, co si herečka vyndala z těla!


Novinky z NOVY