Tajemství oblíbeného animáku Lví král: Nejsložitější scéna filmu se vytvářela celé tři roky!

Aktualizováno 28.04.2018

Lví král
Zdroj: Oficiální zdroj

Několik animátorů si během vytváření Lvího krále udělalo pracovní výlet do Afriky a do studia byl dokonce přiveden živý lev! Podívejte se do zákulisí vzniku oblíbeného animáku.

Zdivočelé stádo hnané na Scarův příkaz potměšilými hyenami by bezbranné lvíče Simbu určitě zadupalo do země, kdyby jej nezachránil jeho otec Mufasa. Při zoufalé záchraně však zahyne. Protřelému Scarovi pak nedá moc práce přesvědčit vyděšeného Simbu, že je zodpovědný za otcovu smrt a měl by neodkladně uprchnout! A tak se Scar se svojí suitou konečně dostane k moci - zatímco Simba si najde nové zvířecí přátele Pumbu a Timona, s nimiž v duchu bezstarostné filozofie Hakuna Matata vyroste do majestátní lví podoby. Ale země jeho otce strádá, královská krev se nezapře a kdesi na hvězdné obloze si Mufasa hluboce oddychl, když probuzený Simba razantně vyrazil v jeho královské stopě...

Zdroj: Oficiální zdroj

Podívejte se na zajímavosti o snímku Lví král!

Několik týdnů před premiérou filmu se konalo speciální promítání pro Eltona Johna, který zjistil, že jeho písnička „Can You Feel the Love Tonight" byla z filmu vystřižena. Johnovi se ji nakonec podařilo protlačit do filmu zpátky a později za ni obdžel Oscara v kategorii „Nejlepší filmová píseň“. Elton byl také během příprav snímku zaskočen nápadem animátorů, že by jeho slavný lovesong měl dostat humorný kabát a být zpíván Timonem a Pumbou. Z tohoto nápadu nakonec sešlo, nicméně Timon a Pumba ve filmu mají aspoň jednu sloku.

Jeremy Irons, který v původním znění namluvil Scara, animátory svým výkonem tak uchvátil, že se rozhodli zapracovat do animované postavičky více hercových rysů.

Zdroj: Oficiální zdroj


• Vytvoření scén se splašeným stádem zabralo animátorům přibližně tři roky. Tvůrci kvůli nim museli vytvořit počítačový program, který byl schopný ručně animovaná zvířata promítnout na 3D počítačové modely a pak simulovat jejich pohyb. Díky tomu se ve filmu mohly objevit stovky splašených zvířat, které do sebe nevrážely a realisticky se pohybovaly po vymodelovaném prostředí.

• Několik animátorů si udělalo výlet do Afriky, aby studovalo chování zvířat v divočině. Do Disneyho studia navíc byl přiveden plně vyspělý lev, aby animátoři mohli prostudovat, jak se pohybuje a zachytit správně lví anatomii a muskulaturu.Oblíbená píseň „Hakuna Matata“ měla původně ještě jednu sloku, ve které je odhalena minulost Timona. Scéna byla i rozpracována, ale nakonec se nedostala ani k finální animaci. Nicméně materiály byly později využity v pokračování Lví král 3 (2004).

• Veškerý lví řev, který ve snímku zazní, vytvořil herec Frank Welker. Skutečný lví řev ve snímku nezazní, ani nebyl nahrán, protože producenti chtěli, aby každý lev měl svůj specifický projev. Skuteční lvi by si byli příliš podobní.

Příběh se volně zakládá na Hamletovi Williama Shakespearea a na biblických příbězích o Mojžíši a o Josefovi.Na Lvího krále se můžete podívat v sobotu 31. března 2018 od 18:30 na Nova Cinema.NEPŘEHLÉDNĚTE:

Legendární Sněhurka a sedm trpaslíků: Jak vznikl hlas zlé královny? Neuvěříte, co si herečka vyndala z těla!

TO BY VÁS NENAPADLO: Cruella ze 101 dalmatinů skutečně existovala! Kým se autorka inspirovala?


Novinky z NOVY