Smějte se s Comebackem dál

Aktualizováno 12.06.2016

Comeback - první série
Zdroj: TV Nova

První série původního českého sitcomu Comeback je za námi. Čekání na druhou si můžete krátit v našem archivu a připomenout si tak všech šestnáct zatím odvysílaných dílů i exkluzivní videa.

1. díl - Křeslo

Jak to celé začalo? Pacovským dosloužila stará dobrá pohovka. Novou Ozzák odmítá, a proto se shání po vlastním, černém a nebezpečném křesle. Ať to stojí, co to stojí.


2. díl - Gott ex machina

Obchody váznou. V krámku U dvou akordů už pomalu zapomněli, jak vypadá zákazník. Navíc tu je nepříjemnost s vymahači dluhů. Pomoci může snad jen zásah shůry.

Tomáš má dluhy a zkouší štěstí u starých známých. Michalu Davidovi probíjel zvonek, u Lucie Bílé syčel plyn. Starému příteli dveře otevřel až Standa Hložek.

Tomáše spasí teprve až nečekaný příchod pěvecké legendy, Zlatého slavíka, talentovaného malíře a hvězdy českého šoubyznysu – zkrátka Karla Gotta.


3. díl - Souboj titánů

Dva kohouti na jednom smetišti, to nikdy nedělá dobrotu. Marcelka a Ozzák v jednom obchodu, to je snad ještě horší. do se nakonec stane šéfem prodeje? Tomáš rozhodne spravedlivě.


4. díl - Pomáhat a chránit

V rodině Pacovských se odehrává detektivka. Svědomitý otec Tomáš totiž pojal důvodné podezření, že jeho dcera Iva má kluka. Chce ho vypátrat, prolustrovat a případně zneškodnit.

I celebrity mají své dny. Chmurné nálady a splín Tomášovi přispěchá zahánět Helena Vondráčková.

Ozzákova maska je dokonalá. Pozná Helena Vondráčková, čí tvář se pod ní skrývá?


5. díl - Pravidla rodinného provozzu

Tomáš zažívá horké chvilky. Televizní pořad Boží mlýny si vytkl za úkol exhumovat někdejší hvězdy šoubyznysu za účelem kopání do mrtvol. Teď přišla řada na něj. A Ozzák docházející do autoškoly mu na klidu rozhodně nepřidá.


6. díl - Je jaro...

Na Ozzáka přišlo jaro. Kromě svého prostěradla mění i slovník, chování a vkus. Najdou se i svědkové, kteří tvrdí, že ho viděli, jak se chová galantně k ženám. Iva a Tomáš jsou znepokojeni, tohle nevěstí nic dobrého. 


7. díl - Lupiči

Iva by ráda vyrazila na pokojnou demonstraci proti fašismu, ale Tomáš je rezolutně proti, zvlášť když vidí, že její zakuklený doprovod Lexa s sebou bere do batohu dlažební kostky. Mezitím do prodejny vstoupí zakuklení lupiči…


8. díl - Zdravý nemocný

Ve škole se neučí kvůli nakažlivé nemoci. Žáka Beneše odvezli do nemocnice s podezřením na nigerijskou úplavici, protože ho v Tunisku poplival velbloud. Tomáš, který se jinak prakticky pořád diví, teď doslova žasne: Taková nebezpečná nemoc a skoro u nich doma! 


9. díl - Modelka

Iva a Saša si nechaly udělat fotky na pas. Tomáš okamžitě pojal podezření. Iva se chystá zdrhnout za kopečky, to je jisté. Dopis z pařížské modelingové agentury tuhle domněnku jen potvrdí. Stane se Iva skutečnou modelkou? Paříž má na dosah ruky.


10. díl – Lexa a porno

Každému film podle jeho vkusu. Zatímco Tomáš, Iva a Saša jdou do kina na film Vše o mé matce, Lexa někde vyhrabal kazetu s pornem. Dozví se z ní také on vše o své matce?


11. díl - Giganti

Ivu štve, že se Tomáš může od rána do večera cpát kalorickými bombami, aniž by přibral gram, zatímco ona tloustne i po šrotu a sušeném celeru. Vymyslí proto pomstu. 


12. díl - Zlatá rybka

Ozzák strhal pípu, a tak Simona musí jet pro novou na pivovarnický veletrh. Tomáš udělá dobrý skutek a odveze ji tam. Iva, Saša a Lexa jsou bez rodičů těhotní touhou udělat nějakou rebelii. Třeba si zajít na pánský striptýz nebo si večer nevyčistit zuby. 


13. díl - Sliby chyby

Tomáš už čtyři roky slibuje Ivě snowboard, ale pak jí stejně dá jen své staré lyže, na kterých kdysi porazil ve slalomu Víťu Vávru a několik branek. Také Ozzák chce po Tomášovi, aby plnil sliby, a sám mu jde příkladem: Tři dny drží bobříka mlčení.


14. díl - Simonina volba

Simonin bývalý manžel si chce vzít do péče jedno ze svých dětí a Simona neví, jestli se má zbavit Lexy nebo Saši. Porovnává jejich provozní náklady a spotřebu na kilometr. 


15. díl - Taneční

Mládež se chystá do tanečních. Tomáš vybral Ivě tmavé šaty, které se hodí spíš na pohřeb. Ona by ráda něco odvážnějšího, ale její staromódní otec je rezolutně proti. Marcelka zjistí, že Tomáš je na tanec totální dřevo, a začne ho doučovat. Netuší, že její dobře míněná snaha se obrátí proti ní. Na prodloužené se ukáže pravda v celé své nahotě, a to doslova.

Zlomit Tomášovo prokletí zoufalého tanečního antitalenta se pokusí i mistr Vlastimil Harapes. Bezvýsledně, bohužel.

Člověka až děsí, jak šílený záchvat smíchu dokáže Lexa vyvinout. Proč? Protože viděl, co vidět neměl.


16. díl - Heavy Christmas

Dokonce i Ozzák se těší na Vánoce, jenom mu vadí, že tyhle svátky poslední dobou moc vyměkly. S Lexou se dohodnou, že je letos patřičně přitvrdí. Dostane Iva pod stromeček další zimní bundu od Vietnamců? Zpochybní Lexa existenci Ježíška?

Vánoce vánoce přicházejí, zpívejme, přátelé Ozzákovu heavy-koledu: Rolníci, rolníci, co to zvoní v nich?

Poslechněte si také oblíbenou koledu Křečka Mirečka.

Ozzákovy rukodělné práce o Vánocích nesly ovoce. Vyrobil betlém k obrazu svému.


Ozzákova škola kalení

Kalit se musí zodpovědně. O Silvestra i kdykoliv mimo něj. Odborník na slovo vzatý - Ozzák - si proto při příležitosti silvestrovského Mejdanu roku z Václaváku připravil osvětovou přednášku.


Pičák - O Silvestra pijí všichni bez rozdílů. A co hůř, i amatéři. Vrcholem nezodpovědnosti pak je, když pijí bez picího průkazu.


Pivulák - Zábava v hospodě uvadá? Postavte si pivuláka!


Pohyby - Pro rovnoměrné rozložení alkoholu v krvi je nejdůležitější cirkulace. Problém se správným oběhem spolehlivě řeší tanec pogo.


Vystřízlivovačka - Potřebujete narychlo snížit hladinu alkoholu v krvi? Ozzák pro vás má vystřízlivovací song.


Nový rok 2009 Ozzák uvítal Novoročním projevem. Připomeňte si ho.


Přebrepty a výpadky paměti nebývají u herců během natáčení vítané. Najdou se ale chvíle, kdy i tyto nedostatky pobaví. Zvlášť pokud se jich soustavně dopouští půvabná bytost, jakou je Kristýna Leichtová alias Iva Pacovská.

Nova.cz, Tomáš Vlček

Novinky z NOVY