Hlavní roli ve snímku Bojovník původně hrál Eminem! Proč jej tvůrci přeobsadili?

Aktualizováno 24.04.2018

Bojovník
Zdroj: Archiv TV Nova

Jeden z nejúspěšnějších rapperů historie byl od začátku příprav u snímku Bojovník jako představitel hlavní role. I přes všelijaké přepisy scénáře u projektu vydržel a dokonce i začal natáčet. Proč v něm ale nakonec není?

Boxer Billy Hope (Jake Gyllenhaal) je na vrcholu své slávy, má nádherný dům a milující rodinu. I navzdory úspěšné kariéře, ho manželka Maureen (Rachel McAdams) prosí, aby s boxem skončil a mohl tak trávit více času se svojí dcerou Leilou. Během jednoho večírku Billy skutečně svůj odchod „do důchodu" oznámí. Vše se ovšem změní ve chvíli, kdy je jeho manželka neúmyslně zabita během potyčky s jiným boxerem. Billyho svět se hroutí. Když mu soud navíc odebere kvůli jeho nevyrovnané povaze dceru z opatrovnictví, je jeho poslední nadějí návrat do světa boxu. Za pomoci trenéra Tita Willse (Forest Whitaker) se pokusí získat svoji dceru zpět...

Zdroj: Archiv TV Nova


• V některých verzích filmu je na konci titulků nápis: "In Memory of Our Friend James Horner", tedy na památku Jamese Hornera, který ke snímku složil hudbu a zemřel při letecké havárii před jeho uvedením do kin.
• Režisér Antoine Fuqua si kvůli napjatému rozpočtu nemohl dovolit Jamese Hornera najmout. Nicméně Horner si ideu filmu natolik zamiloval, že se rozhodl na projektu pracovat zadarmo.


• James Horner byl americký skladatel oceněný dvěma Oscary (a mnoha nominacemi za další projekty). Mezi jeho práce patří hudba ke snímkům jako jsou například Statečné srdce (1996), Titanic (1998), Čistá duše (2002), Avatar (2010), ale i spoustou dalších perel, které určitě znáte.
• 
Film měl původně být volným pokračováním 8. míle (2002), přičemž se hlavní úlohy měl opět zhostit Eminem. Došlo však k rozsáhlým změnám scénáře, při kterých bylo od spojitosti s 8. mílí opuštěno. Eminem ale u projektu zůstal, dokonce se začalo i natáčet. Kvůli své hudební kariéře nicméně musel dočasně opustit natáčení. Projekt byl pozastaven a nakonec byla hlavní role přeobsazena.


• Vzhledem k původnímu obsazení Eminema se počítalo i s jeho prací na soundtracku. Když byl přeobsazen, sešlo i z toho a místo něho byl angažován James Horner. Eminem nicméně přispěl do sountracku dvěma skladbami (“Phenomenal”“Kings Never Die”) a na zbytek soundtracku dohlížel jako výkonný producent.


• Ve snímku si roli manažera hlavního hrdiny zahrál další slavný rapper a velký Eminemův kamarád: Curtis "50 Cent" Jackson.
NEPŘEHLÉDNĚTE:

TOP 7 Jakea Gyllenhaalla: Nepochopitelná fobie i odmítnutí role Batmana

Průlomový film pro akční svět: Na spolupráci se domluvili Schwarzenegger, Stallone a Jackie Chan!


Novinky z NOVY