KROTITELÉ DUCHŮ: Kvůli smrti se změnil příběh i většina obsazení!

Aktualizováno 10.08.2018

Galerie: Krotitelé duchů - 3
Zdroj: Archiv TV Nova

Dle četných názorů jsou Krotitelé duchů jedna z nejlepších a nejoriginálnějších komedií všech dob. Tento trhák však měl vypadat úplně jinak. Co se příběhu i obsazení týče. Smrt ale změnila mnohé...

Hejna malých zelených duchů, strašidla a paranormální jevy se začínají objevovat v New Yorku. Kdo může ochránit lidi před těmito nadpřirozenými bytostmi? Pouze tři nezaměstnaní parapsychologové. Dávají se dohromady a vytvářejí tým lovců duchů. Vybaveni ektoplazmovými kanóny, pastmi na duchy a speciálním vozidlem bojují proti přesile slizských oblud.

Zdroj: Archiv TV Nova


• Téměř žádná scéna nebyla natočena přesně podle scénáře, skoro ve všech je aspoň nějaká improvizovaná replika. Většina z replik Billa Murrayho jako doktora Venkmana je improvizovaných.

• Ve scéně na párty Louise Tullyho (Rick Moranis), kdy se baví s hosty, je veškerá jeho akce, jeho komentáře k jídlu atp. improvizací zachycenou na jeden pokus.
 

Po premiéře filmu se rozhodl režisér Ivan Reitman podpořit již tak velký zájem a návštěvnost kin a dal do televizí novou upoutávku. Ta byla v podstatě reklamou Krotitelů duchů, která je vidět ve filmu, s jedinou změnou: předčíslí 555 bylo změněno na opravdovou předvolbu 1-800, aby lidé mohli skutečně na linku zavolat. Kdo to zkusil, mohl slyšet zprávu od Billa Murrayho a Dana Aykroyda, že momentálně nemohou odpovědět na telefonát, protože někde chytají duchy. Na linku volalo 1000 lidí za hodinu, 24 hodin denně po dobu šesti týdnů!

Zdroj: Archiv TV Nova


• Když Eddie Murphy během počátečních příprav přijal roli Winstona, měla mít postava ve filmu mnohem více prostoru. K týmu se měl připojit mnohem dříve a měl to být on, kdo byl osliznut v hotelu. Nicméně poté, co se Murphy rozhodl z projektu odstoupit, byl scénář upraven a prostor pro postavu byl omezen. Nakonec se tedy Winston objevuje až v půlce filmu.
 

Původní námět počítal se třemi hlavními postavami, které měli ztvárnit John Belushi, Dan Aykroyd a Eddie Murphy. Bojovali s duchy ve výstroji podobné jednotkám S.W.A.T. a místo zbraní používali hůlky. Známý zelený duch Slizoun se v prvotní verzi jmenoval Cibulák a na konci filmu se podnik Krotitelů duchů rozšířil napříč celými Spojenými státy. Louise měl ztvárnit John Candy, známý například jako trenér jamajského týmu ve snímku Kokosy na sněhu (1993). Nicméně Belushi během prvotních příprav zemřel, někteří herci odstoupili a scénář byl přepsán pro nové obsazení.• Ve scéně v knihovně, když spadne police s knihami, jsou reakce herců opravdové. Nešlo totiž o plánovanou akci, ale o nehodu. Tvůrci se však rozhodli záběry použít, protože prohlubují nadpřirozenou atmosféru.

NEPŘEHLÉDNĚTE:


GHOSTBUSTERS: Jak vypadají krotitelé duchů DNES? Nepoznáte je!


MUŽI, NEBO ŽENY? Hlasujte, který díl legendární trilogie Krotitelé duchů je nejpovedenější!


Novinky z NOVY