Poslední dílo tvůrce Jamese Bonda! Stojí ze tímto skvělým špionážním filmem

Aktualizováno 22.04.2018

Krycí jméno UNCLE - 15

Poutavé vyobrazení studené války ve snímku Krycí jméno U.N.C.L.E. vychází i z práce Iana Fleminga, tvůrce samotného Jamese Bonda! Snímek přitom šel do kin dlouho po jeho smrti!

Hlavními postavami filmu „Krycí jméno U.N.C.L.E.", zasazeného do první poloviny šedesátých let minulého století, do doby vrcholící studené války, jsou agent CIA Solo (Henry Cavill) a agent KGB Kurjakin (Armie Hammer). Oba agenti jsou nuceni odložit nepřátelství a spolupracovat na společném úkolu překazit plány tajemné mezinárodní zločinecké organizace, která chce šířením jaderných zbraní a technologií destabilizovat křehkou rovnováhu sil ve světě. Dvojice agentů má k dispozici jediné vodítko – dceru zmizelého německého vědce, která je klíčem k proniknutí do zločinecké organizace. Musí závodit s časem, aby vědce našli a zabránili celosvětové katastrofě.• Trik Napoleona Sola s odejmutím ubrusu bez převrhnutí předmětu na něm umístěných není vytvořen počítačově, herec se jej skutečně naučil od britské hvězdy varieté Mata Ricarda.


Henry Cavill a Armie Hammer většinu kaskadérských kousků ve filmu zvládli sami. Hammerův kaskadér dokonce zavtipkoval, že si sotva sáhne na práci, když si Armie odehraje všechno sám.


• David Beckham se ve filmu objevil v malé roličce jako promítač během scény, kdy je Illya informován o Solovi.Předlohou filmu je stejnojmenný seriál, který vznikal v letech 1964 až 1968. Spolupracoval na něm samotný Ian Fleming, tvůrce nejslavnější agenta na světě, Jamese Bonda. Postava Napoleona Sola se dokonce setkala s Bondem ještě před startem seriálu, v knize (a později i filmu) Goldfinger. Nicméně Solo, který byl v Goldfingeru gangster, pro Krycí jméno U.N.C.L.E. Fleming vymyslel pro Napoleona nový charakter a post agenta britské tajné služby a vytvořil tak postavu velmi podobnou Bondovi. Podle mnohých měl být U.N.C.L.E. v podstatě přenesením Bondovek do seriálové podoby. Nicméně když tvůrci seriálu zjistili, že Solovo jméno již bylo použito v Goldfingerovi pro zápornou postavu, rozhodli se ve spolupráci s Flemingem nepokračovat. Ian Fleming krátce poté zemřel, spolupráce na seriálu je tedy jeho poslední prací.
• Tento film vyšel ve stejném roce jako bondovka Spectre a Mission Impossible – Národ grázlů. Všechny snímky mají své kořeny v 60. letech. Zatímco Bondovky odstartovaly rovnou na filmovém plátně, značky Mission Impossible a Krycí jméno U.N.C.L.E. vznikly jako televizní seriálová tvorba.


• Tom Cruise se původně měl zhosit jedné z hlavních rolí, ale odstoupil od projektu, aby mohl naplno pracovat na Mission Impossible - Národ grázlů.Krycí jméno U.N.C.L.E. můžete sledovat v pátek 23. března 2018 od 20:20 na TV Nova nebo v repríze v sobotu 24. 3. 2018 od 17:50 na Nova Cinema.NEPŘEHLÉDNĚTE:


DRSNÁ DIETA! Co během natáčení musel jíst Muž z oceli Henry Cavill?

KONEČNĚ JASNO! Kdo si zahraje agenta 007 v nové bondovce? Herec už podepsal smlouvu


Novinky z NOVY