ODHALENÍ z komedie 102 dalmatinů: Ve filmu hrálo několik stovek štěňat. Neustále je měnili za nové!

Aktualizováno 22.04.2018

102 dalmatinů
Zdroj: oficiální zdroj

Cruella De Vil je sice ve vězení, ale její herecké schopnosti jsou natolik přesvědčivé, že je propuštěna a může tak nadále docílit svého snu - kabátu z malých dalmatinů. Věděli jste, jaké digitální triky jsou ve filmu použity? A co dalšího skrývá tato bláznivá komedie?

Zdroj: Archiv TV Nova

Dobrodružnou komedii 102 dalmatinů natočil Kevin Lima v roce 2000 a je pokračováním filmu 101 dalmatinů, který skončil uvěznění Cruelly De Vil a jejích kumpánů za únos štěňat dalmatinů. Z těch chtěla stáhnout kůži pro svůj zcela nový kabát. V druhém díle je Cruella v nápravném zařízení, kde sdílí malou místnost s kupou štěňátek dalmatinů. Kdo by čekal, že na ně bude ošklivá, ten by se mýlil. Naopak, vyznává jim obrovskou lásku. Vše je ale pouze bravurní herecký výkon, který ji zajistí svobodu, aby mohla pokračovat v realizaci svého vysněného kabátu ze štěněcích kůžiček dalmatinů. Nic ale není tak jednoduché, jak se zpočátku zdá...
 

TOP 9 zajímavostí z filmu 102 dalmatinů

Jeden z dalmatinů měl pěknou hereckou kariéru. Kromě filmu 101 a 102 dalmatinů si také zahrál psa Frecklese v komedii Dr. Dolittle 2, kde byl jedním z účastníků stávky.


Dalmatin bez flíčků je hloupost, filmaři je museli digitálně odstranit. Předtím ovšem byly vyzkoušeny i jiné metody, např. štěněti oblékli bílý obleček, zkoušeli najít podobnou psí rasu nebo pejska natřít make-upem.


Kvůli rychlému růstu dalmatinů, museli být každé dva týdny vyměněny za mladší štěňata.

Zdroj: Archiv TV Nova


Spoustu štěňat si rozebrali trenéři, kteří je měli po dobu natáčení na starosti. Stejně tak dalmatina, který byl ve filmu bez flíčků, si adoptoval jeho trenér. Pojmenoval ho Lala.


Film byl nominován na Oscara za nejlepší kostýmy.


Při rozpočtu 85 milionů dolarů film vydělal za první víkend ve Spojených státech amerických 20 milionů dolarů a celkem celosvětově téměř 184 milionů dolarů.


Pokaždé když Glenn Close, představitelka Cruelly De Vil, oblékla svůj filmový kostým, žádný ze psů se k ní nechtěl ani přiblížit.Herečka Alice Evans (Chloe Simon) a Ioan Gruffudd (Kevin Shepherd) se ve skutečnosti stali životními partnery v roce 2007. Sedm let po natočení této komedie.


Děj filmu se odehrává v Anglii, ale objevuje se v něm skunk a mýval, kteří však žijí v Severní Americe.

 

Film 102 dalmatinů můžete sledovat 24. 3. od 16:05 a 25. 3. od 9:20 na Nova Cinema!


NEPŘEHLÉDNĚTE:

 TO NEUHLÍDALI: V Bláznivé dovolené v Las Vegas se štáb několikrát dostal do záběru! Všimli jste si?


Jak se ve filmu Jumanji natáčely scény s divokými zvířaty? Krokodýl to pěkně schytal!

Náročné natáčení komedie 101 dalmatinů: Psů si ve filmu zahrálo mnohem více! Tohle číslo překvapí


Novinky z NOVY