Sherlock Holmes musí rozlousknout další oříšek: Někdo vykradl nedobytný trezor

Aktualizováno 21.04.2018

Jak prosté - Leviathan
Zdroj: Nova.cz

Jako byl Titanic nepotopitelný, tak je trezor Leviathan nedobytný. Nebo ne? Samotný Sherlock se do něho dostat nedokáže. Někdo jiný to ale zvládl...

V deváté epizodě první série se Sherlock i přes nemoc pouští do pátrání. Tentokrát jde po stopě vraha vysokoškolského profesora, který byl střelen kulkou do každého oka. Sherlock vypátrá, že profesor Trent Annunzio, expert na orient, byl závislý na hraní Mahjongu a chodil do podniku, kde vyhrožoval majiteli tajně natočenými záznamy. Mohla ho jeho záliba stát život?

Zdroj: Nova.cz


Watsonové se mezitím ozve starý přítel Liam a požádá ji o pomoc. Zdá se, že způsobil nehodu, na kterou si ale nevzpomíná.

— Mah-jong [madžong] je čínská hazardní hra s obdélníkovými kameny zahrnující během staletí mnoho verzí pravidel. Mah-jong znamená „vrabci“, ptáci mystické inteligence. Ve hře je 136 kamenů (někdy 144) z bambusu, dřeva, kosti či plastu. Hra se rozšířila na západ od Číny po první světové válce a v USA se hraje variace, která je jednodušší a lépe bodovatelná.
V desáté epizodě první série prezident a hlavní inženýr známé společnosti specializované na zabezpečovací systémy, Micah Erlich, najme Holmese, aby vyřešil velice urgentní záležitost. Erlichova společnost totiž již několik let prodává „nedobytný“ trezor Leviathan. Někdo jeden z Leviathanů ale právě dobýt dokázal a ukradl diamanty v něm umístěné. Sherlock musí celou loupež vyšetřit dříve, než se informace o ní dostanou na veřejnost a zničí dobré jméno a budoucnost Erlichovy společnosti.
 

Za Joan se navíc po dlouhé době staví její matka, a setkání to bude velmi zajímavé. Sherlock se s elegancí sobě vlastní navíc pokouší dojednat, aby oněch setkání Watsonové s matkou bylo více...

Zdroj: Nova.cz


Mistr dedukce Sherlock Holmes se vydává po stopách zločinců v seriálu Jak prosté vždy ve čtvrtek od osmi večer na Nova CInema a to hned ve dvou dílech za sebou! Momentálně běží první série. Pokud vám aktuální díly utekly, nezoufejte! Po odvysílání je celé najdete na videoportálu NOVA PLUS!


NEPŘEHLÉDNĚTE:

Složitý případ sériového vraha: Byl před 13 lety odsouzen nevinný? Odpověď hledá Sherlock Holmes!

Nesmrtelný detektiv Sherlock Holmes: Podívejte se na nejlepší novodobé adaptace slavného románu


Novinky z NOVY