TO NEUHLÍDALI: V Bláznivé dovolené v Las Vegas se štáb několikrát dostal do záběru! Všimli jste si?

Aktualizováno 20.04.2018

Bláznivá dovolená v Las Vegas
Zdroj: TV Nova

Film Bláznivá dovolená v Las Vegas skrývá mnoho zajímavostí. Věděli jste například, že se natáčelo v luxusním sídle skutečné filmové hvězdy?

Griswoldi jsou zpátky. Tentokrát se americká rodinka vydala do města hříchů Las Vegas, kde chce oslavit podnikatelské úspěchy hlavy rodiny a užít si další rodinnou dovolenou. Jenže Vegas je město které nikdy nespí, a hlavním hrdinům přichystá hned několik nástrah, které promění rodinou dovolenou v komediální strastiplnou jízdu.

Clark propadne lákadlům hazardu, jeho žena Ellen tráví víc času se svojí platonickou láskou Waynem Newtonem. A zanedbané děti se snaží ochutnat vše, co Vegas nabízí. Navíc se na scéně objeví příbuzný Eddie se svojí venkovskou rodinou. Běžná americká rodinka střední třídy tak opět zažívá vše, jen ne poklidnou dovolenou.

Zdroj: TV Nova

8 zajímavostí z filmu Bláznivá dovolená v Las Vegas:

1) Film se natáčel v Las Vegas během nejvyšší turistické sezóny – od července do září 1996.

2) V každém z jednotlivých dílů, jsou postavy dětí Rustyho a Audrey ztvárněny jinými herci. Clark na to na začátku filmu naráží, když jim říká, že je sotva poznává.

3) Čtvrté pokračování z Las Vegas je první z příběhů, který nenapsal původní scénárista John Hughes. Film tak v originálním názvu ztratil titul "National Lampoon´s".

4) Film je první filmovou zkušeností americké playmate Corinny Harney. Ta si zahrála jednu z dam hrajících blackjack u stolu, kam si přisedne Clark Griswold.

5) Ellen ve filmu přijme pozvání jejího idola Wayne Newtona do svého domu. Scéna se natáčela ve skutečném domě americké hvězdy. Dům "Casa de Shenandoah" byl v roce 2013 vydražen za 70 miliónů dolarů.

6) Filmu se nevyhnula ani chyba z nepozornosti. Během snídaně se Clark napije pomerančového džusu ze skleničky, hned v dalším záběru ale na stůl pokládá hrneček s kávou!

7) Rusty po celou dobu ve Vegas touží po hazardu. Nakonec svůj chtíč ukojí díky čtyřem vyhraným sporťákům. Z dovolené tak rodina odjíždí v Fordu Mustang Convertible A 1996, Fordu Mustang Aspire 1996, Dodge Viperu RT/10 a terením voze AM General Hummer 1996. Akorát by je tedy nikdy nemohl vyhrát! Poprvé totiž vloží do automatu jednu minci, přitom k výhře je potřeba vložit tři mince. Navíc tvrdí, že do každého automatu dal dolar, aby vyhrál. Přitom cena nebyla nikdy jeden dolar – na začátku filmu dává do automatu čtvrťák, v jedné z dalších scén dva čtvrťáky.

8) I přesto, že ve třetím díle s názvem Vánoční prázdniny (1989) bratranec Eddie přizná, že neumí plavat. Ve čtvrtém díle vyzkouší plavání s delfíny.

9) Ve filmu je několikrát vidět natáčecí štáb. Zdá se, že nikdo nehlídal naleštěné sporťáky – poprvé, když limuzína Griswoldových jede do strip klubu, podruhé, když Griswoldovi jedou kolem dívky ve Ferrari. Dále je štáb vidět v odrazu zrcadla v hotelovém pokoji, když se Clark baví s manželkou.

Rodinu Griswoldových a pořádnou dávku humoru sledujte ve snímku Bláznivá dovolená v Las Vegas v úterý 20. března na Nova Cinema od 20:00, nebo ve středu 21. 3. od 16:15 na Nova Cinema.

 

NEPŘEHLÉDNĚTE:

Nebezpečné natáčení Bláznivé dovolené v Evropě: Jídlo, které do sebe měla nacpat, mohlo jednu z hereček zabít!

NECHUTNÉ: Herci během natáčení Bláznivé dovolené opakovaně zvraceli. Mohl za to režisér!

FANOUŠCI JÁSAJÍ: Objevil se trailer poutající na film Přátelé

chm TV Nova

Novinky z NOVY