Náročné natáčení komedie 101 dalmatinů: Psů si ve filmu zahrálo mnohem více! Tohle číslo překvapí

Aktualizováno 16.04.2018

101 dalmatinů - 5
Zdroj: Archiv TV Nova

Říká se, že nejhorší je natáčení se zvířaty a s dětmi. Tvůrci oblíbené komedie 101 dalmatinů by o tom jistě mohli vyprávět dlouhé hodiny! Jaké komplikace natáčení provázely?

Anita a Roger se seznámili díky svým psům. Roger má dalmatina Ponga a navrhuje počítačové hry. Anita má dalmatinku Perdy a pracuje jako návrhářka v luxusním salónu módy tvrdé Cruelly De Vil. Jaké štěstí, že Pongo se na první pohled zamiloval do Perdy, a tak jejich neustálé střetávání zapříčinilo, že se do sebe zamilovali i jejich páníčci.

Zdroj: Archiv TV Nova

Stejný spád měl i příchod jejich potomků. Zatímco Anita oznámila Rogerovi, že je těhotná, Perdy už stihla přivést na svět mnoho malých štěňátek. Když je u Anity na fotce uviděla její šéfová Cruella, dostala touhu si z nich ušít kožich. Navrhla tedy Anitě a Rogerovi, aby jí pejsky prodali. Ti ale samozřejmě odmítli, a tak zlá Cruella zvolila jinou metodu, štěňata ukradla. Pongo a Perdy se vydávají po stopě svých dětí a s pomocí dalších psů i jiných zvířat se pokusí štěňátka najít! Jak jejich dobrodružné putování dopadne?

 

TOP ZAJÍMAVOSTI z filmu 101 dalmatinů

– Některým štěňatům se museli puntíky domalovávat černou barvou, jelikož se mláďata dalmatinů rodí bílá.

– Podobné problémy s puntíky museli scénáristi  řešit v průběhu celého natáčení. Štěňata totiž odrůstala, a tak se musela vyměnit za jiná. Ta ale měla rozdílné puntíky, a tak je museli maskéři dokreslovat podle první várky pejsků, aby nebyl poznat rozdíl.

– Majitelé štěňat byli při natáčení přítomni. Produkce jim zaplatila hotel, jídlo a dostali samozřejmě také honorář.

Zdroj: Archiv TV Nova


– Štěnata byla dva týdny v izolaci, aby nechytila žádnou chorobu. Na vše dohlížel odborný veterinář.


– Čtyři dalmatini hráli Ponga a tři Perditu.

– Po odvysílání filmu chtělo mnoho dětí koupit právě dalmatina. Jenže za několik měsíců se zvýšil počet vyhozených a opuštěných dalmatinů v útulcích.

– Aby ve filmu donutili psy olizovat lidi, namazali jim například obličeje šťávou z masa.– Cruelly se pejsci opravdu báli. Když přišla herečka na plac v kostýmu a namalovaná, jeden z psů, který hrál Ponga se odplížil pryč.


– Celým filmem proběhlo 217 dalmatinů.
 

Film 101 dalmatinů můžete vidět v sobotu 17. 3. od 16:30, nebo v repríze v neděli 18. 3. v 8:05 na Nova Cinema!

 

NEPŘEHLÉDNĚTE:

Britney Spears v hlavní roli slavné komedie Divoké kočky? Nic není nemožné...

Natáčení komedie Můj brácha má prima bráchu navždy poznamenalo jednoho z herců. Štáb na něj nebral ohledy!


Novinky z NOVY