Složitý případ sériového vraha: Byl před 13 lety odsouzen nevinný? Odpověď hledá Sherlock Holmes!

Aktualizováno 14.04.2018

Jak prosté
Zdroj: Nova.cz

Před třinácti lety byl dopaden sériový vrah. Nebo ne? Objevují se pochybnosti o autenticitě usvědčujících důkazů. Navíc nyní někdo vraždí podle naprosto stejné šablony... Ale nic není takové, jak se může jevit na první pohled, ba i na ten druhý.

Nový Sherlock, nová Watsonová, New York, současnost. Seriál Jak prosté zasazuje nejproslulejšího detektiva na světě do americké metropole a současnosti. A rozhodně je to velmi zábavný nápad.

Zdroj: Nova.cz

V sedmé epizodě první série se Sherlock pouští do vyšetřování vražd, které mají stejné znaky jako nechvalně proslulé vraždy, k nimž došlo před třinácti lety. Tenkrát byl pachatel dopaden. Nebo ne? Zdá se, že „pachatele“ policie dopadla na základě nastrčených důkazů.

Nové vraždy dle stejné šablony do případu odsouzeného vraha vnášejí nové otázky. Když on je za mřížemi, kdo je vrah? Jenže byť se vězení zdá jako dokonalé alibi, nelze s jistotou prohlásit, že je odsouzenec nevinný…

Během Holmesova vyšetřování Joan Watsonová nelení a pátrá po stopách Sherlockovy minulosti. Konečně se jí podaří i něco odhalit! Co zjistí?
V osmé epizodě první série Sherlock pátrá po výrobci bomb, který umístil dálkově odpalovanou nálož do ventilace místnosti počítačové společnosti. Po explozi zjišťuje, že výbušnina byla nastražena již před čtyřmi lety, ale je nemyslitelné, že by někdo plánoval bombový útok tak dlouho dopředu.

Jak je možné, že se zařízení aktivovalo s takovým zpožděním? Kdo byl cílem onoho útoku? Watsonová se během vyšetřování snaží Holmese přesvědčit, aby se seznámil s novým poradcem, který by mu po jejím blížícím se odchodu pomáhal. Sherlock jí všelijak hází klacky pod nohy, Watsonová se však nevzdává.

Zdroj: Nova.cz


Mistr dedukce Sherlock Holmes se vydává po stopách zločinců v seriálu Jak prosté vždy ve čtvrtek od osmi večer na Nova CInema a to hned ve dvou dílech za sebou! Momentálně běží první série. Pokud vám aktuální díly utekly, nezoufejte! Po odvysílání je celé najdete na videoportálu NOVA PLUS!NEPŘEHLÉDNĚTE:

Nesmrtelný detektiv Sherlock Holmes: Podívejte se na nejlepší novodobé adaptace slavného románu

Charakteristická čepice zmizela, včely zůstaly. Jak se liší nová adaptace Sherlocka Holmese od knižní předlohy?


Novinky z NOVY