Jak se ve filmu Jumanji natáčely scény s divokými zvířaty? Krokodýl to pěkně schytal!

Aktualizováno 13.07.2019

Jumanji
Zdroj: Nova.cz

Tvůrci se zprvu báli obsadit do hlavní role filmu Jumanji Robina Williamse, protože rád improvizoval. A nejen to – během scény s krokodýlem se rozvášnil natolik, že to někdo odnesl pěknými pár ranami...

Kdo by si nepamatoval kultovní snímek Jumanji. Ikona Hollywoodu Robin Williams ztvárnil roli Alana Parrishe, chlapce prožívající obtížné dětství. Z jeho samoty ho vytrhne nález staré deskové hry, ale namísto zábavy se spustí kola osudu a Alan zmizí na šestadvacet let. Historie se opakuje když hru naleznou sourozenci Shepherdovi a nedobrovolně následují Alana. Celý dům ožívá a Peter, Judy, Sam a Alan musí čelit nástrahám džungle. Jediné východisko jak přežít a vrátit se zpět, je hru dohrát. Kostky jsou vrženy.

Zdroj: Nova.cz

 

Podívejte se na 10 zajímavostí spojených se snímkem Jumanji (1995).

1) Dobrý film, dobrá kniha. Film Jumanji je adaptací stejnojmenné knižní předlohy amerického spisovatele Ch.Van Alsburga. Toho pro námět své knihy inspirovala frustrace z hry Monopoly. Autor mimo jiné napsal knihu Polární expres.

 

2) Co by byla džungle bez zvířat? Ve filmu byla všechna zvířata ztvárněna počítačovou technologií. Společnost Industrial light Industrial Lights & Magic George Lucas poprvé představila divákům fotorealistickou zvířecí srts.

 

3) Hra za všechny prachy. Originální desková hra, použitá při natáčení, byla v roce 2014 vydražena na ebay za šedesát tisíc dolarů (1.2 miliónu korun). Plán hry má přesně 110 políček.

 

4) NErodinný film. Kromě úspěchu sklidil film i řadu kritiky. Důvodem byl příliš strašidelný ráz filmu, který děti děsil. Sám R. Williams přiznal, že by své děti nenechal film zhlédnout.

 

5) Kdo měl obsadit hlavní roli? Pro roli Alana Parrishe byl zvažován Tom Hanks nebo Bruce Willis. Tvůrci se báli obsadit Robina Williamse kvůli jeho sklonu často improvizovat.

 

6) Souboj s krokodýlem. Robin Williams po dokončení filmu vyprávěl historku ze zákulisí. Když natáčeli scénu, kde Alan bojuje s krokodýlem, Robin se do role natolik vžil, že zapomněl na herce ukrytého v kostýmu. Při souboji mu uštědřil pár opravdových úderů loktem.

 

7) Dovolená v Jumanji. Po vydání filmu se Robin Williams rád bavil na účet novinářů. Na otázku co znamená "Jumanji" rád podával falešné informace. Jednou tisku odpověděl, že se jedná o nádherný ostrov v Karibiku a nabádal je, ať si zakoupí letenky včas. Jumanji v Zulu znamená "mnoho efektů".

8) Konec na začátek. Během natáčení se dům postupně ničil a různě deformoval. Aby nemuseli dům znovu uklízet, natočil režisér závěrečnou vánoční scénu jako první.

 

9) Trénink nosorožců. Nakonec se tvůrci rozhodli všechna zvířata vytvořit počítačově. Nicméně na začátku byla zvažována myšlenka speciálního tréninku pro nosorožce k natočení scény, kdy stádo proběhne domem.

 

10) Jumanji v novém. Po úspěchu prvního filmu, byl v roce 1996 vysílán animovaný seriál Jumanji. Dětský pořad vydržel jen tři sezóny. Dnes se Jumanji těší znovuzrození skrze verzi Jumanji: Vítejte v džungli s Dwaynem Johnsonem.

 

Dobrodružný film Jumanji sledujte v pátek 5. července v 11:40 na Nově!

chm TV Nova

Novinky z NOVY