Hvězda filmu Blade: Trinity se kvůli neplacení daní dostala do vězení! Problémů se zákonem má ale víc

Aktualizováno 13.04.2018

Blade: Trinity
Zdroj: Nova.cz

Když je někdo filmovou hvězdou, neznamená to automaticky, že je také dobrým člověkem a spořádaným občanem. A i ti nejslavnější z Hollywoodu se mohou dostat do vězení!

Wesley Snipes je známou hollywoodskou hvězdou. Proslavil se snímky jako Přepadení ve vzduchu (1992), Demolition Man (1993) a objevil se i v třetím dílu akčního velkofilmu Postradatelní 3 (2014) po boku ikon jako Sylvester Stallone a Jason Statham. Všechny jeho filmy zastínila trilogie Blade, kde Snipes ztvárnil lovce upírů Bladea, který samurajským mečem likviduje davy krvežíznivých bestií.

Zdroj: Nova.cz
 

Blade Trinity je třetí pokračování dobrodružné série. Blade (Wesley Snipes) se ocitá v beznadějné situaci. Je křivě obviněn z vraždy, a tak má kromě upírů v patách i policii. Na pomoc "dennímu chodci" přichází dvojice smrtelníků (Ryab Reynolds a Jessica Biel). Vypadá to, že by Blade mohl očisti své jméno a vypořádat se s zástupy upírů. Ale do cesty se mu postaví Drake, nejmocnější upír ze všech, který se po probudil z dlouhého spánku, aby zotročil svět lidí.

 

Ve snímku Blade hraje Snipes ochránce lidí. Ale v reálném životě se sám dostal za hranici zákona a ohrožoval životy spoluobčanů. O tom, že život není akční film se přesvědčil v roce 1993, když ho po těžké nehodě na motorce odvezli do nemocnice. Kromě rychlé jízdy ho strážci zákona zatkli i za nedovolené držení střelné zbraně. O rok později proměnil ulice Los Angeles na scénu z akčního bijáku poté, co v rychlosti 180 km/h ujíždel před policejní hlídkou.

Jeho bouřlivý způsob života ukončil až trest uložený soudem Spojených států. Za svoji kariéru Snipes vydělal více než půl miliardy korun, nicméně zapomněl platit daně a připravil tak stát o téměř 300 miliónů korun. Za daňové úniky mu soud stanovil trest ve výši třech let ve věznici s nejnižší ostrahou. K výkonu trestu nastoupil v roce 2010 a byl propuštěn do domácího vězení čtyři měsíce před koncem trestu.

Wesleyho Snipese můžete v jeho nejúspěšnější roli sledovat v sobotu 17. března od 22:35 na TV Nova.


NEPŘEHLÉDNĚTE:

ODHALENÍ: Příšerná testovací verze! Film Blade musel projít rozsáhlými úpravami

DĚSIVÁ NEHODA na place: Při natáčení trháku Blade 2 dočasně osleplo přes 30 členů štábu


Novinky z NOVY