Monkey Business na Nový rok v TV Nova

Aktualizováno 26.10.2015

Zpěvačka kapely Monkey Business Tonya Graves
Zdroj: TV Nova

Monkey Business, jedna z nejuznávanějších českých hudebních skupin, se na Nový rok objeví v TV Nova. Je to první koncert, který tato kapela natočila s naší nejsledovanější komerční televizí. Jeho záznam diváci uvidí 1. ledna 2009 v 01.30 hodin.

Praha 17. prosince 2008 – Až odložíte sklenku po novoročním přípitku a dotelefonujete blahopřání svým příbuzným a známým, nastane čas na koncert legendární české kapely Monkey Business. Je to vůbec první koncert, který čtyřnásobní držitelé cen Akademie populární hudby natočili s TV Nova a ojedinělý v tom, že na něm kromě hitů Slim Jim, My Friend nebo Peace of my Life zazní i skladby, které Monkey Business obvykle na koncertech nehrají. A protože kapel v džínách a vytahaných tričkách je hodně, odehrají Monkey Business celý koncert v pseudobarokních kostýmech s bílými parukami na hlavách, které se tak skvěle hodí k průvodnímu slovu v komicky roztomilé vídeňské češtině zpěváka Matěje Rupperta. V bílé paruce a šatech s několika spodničkami samozřejmě vystupovala i zpěvačka a čerstvá maminka druhorozeného syna Tonya Graves stejně jako dívčí sbor v netradičním složení Tereza Černochová, Dasha a Naďa Wepperová.

„Vůbec nechápu, jak mohli lidé někdy takové oblečení nosit. Navenek vypadá moc hezky se všemi rozmanitými tvary, rozšafností a pompézností a neuvěřitelnou barevností, kdy růžovou či bleděmodrou mohli nosit i muži, ale mně v tom bylo strašné horko a kabát byl příšerně těžký,“ okomentoval svůj růžový oblek a třírohý klobouk s třásněmi Matěj Ruppert. Letošního Silvestra bude slavit s kapelníkem Monkey Business Romanem Holým a dalšími známými na jeho chalupě na Šumavě a rozhodně si prý v půl druhé ráno 1. ledna 2009, kdy bude Nova záznam koncertu v Divadle Hybernia vysílat, pustí televizi a koncert si tentokrát prožije jako divák. Roman Holý se prý k němu rád přidá. Tady je jeho novoroční přání: „Všem divákům Novy přeji do roku 2009 co nejlepší zdraví, pevné nervy a víc pořadů typu Soukromé pasti.“

Michaela Fričová, tisková mluvčí TV Nova

Novinky z NOVY