DĚSIVÁ NEHODA na place: Při natáčení trháku Blade 2 dočasně osleplo přes 30 členů štábu

Aktualizováno 09.04.2018

Blade 2
Zdroj: oficiální zdroj

Blade 2 je podle Wesleyho Snipese nejlepším dílem celé trilogie. Natáčení takového trháku se ale neobejde bez nehod, a to paradoxně i ve scénách bez nebezpečné akce!

Když Blade (Wesley Snipes) v předchozím díle opustil svého nejlepšího přítele Whistlera (Kris Kristofferson), měl za to, že je mrtvý. Došlo však ještě k něčemu daleko horšímu – Whistler byl infikován upířím virem. O tom však Blade nemá ani tušení. Našel si nového společníka, který si říká Scud (Norman Reedus) a je expertem na protiupíří zbraně všech typů. Společně křižují nocí a zdá se, že je likvidace upírů baví více než kdykoli předtím. Jako blesk z čistého nebe je proto zasáhne zpráva, že Whistler je zadržován kdesi v Praze a není na tom zrovna nejlépe. Blade neváhá ani sekundu, protože přijít na pomoc příteli je pro něj samozřejmostí, i když to znamená proniknout hluboko do týlu nepřátelských linií. Boj s nemilosrdným protivníkem začíná a Praha se brzy zalije krví...

Zdroj: IMDb


• Většina filmu se natáčela v Praze, například u Strahovského stadionu, v Pařížské ulici či v Karlíně.

• Popový král Michael Jackson si měl původně střihnout roličku ve scéně z upírského klubu „Dům bolesti“. Měl hrát upírského pasáka, na kterého Nyssa narazí, když prohlíží sál o patro výše. Jackson však z role musel odstoupit kvůli nabitému diáři, takže si zde místo něho zahrál nejmenovaný český herec. Scéna byla nakonec z filmu vystřižena, údajně kvůli tomu, že brzdila tempo hlavního děje.

• Vozidlo ověšené reflektory, které je zaparkované před upírskou párty, je česká skříňová Avia Furgon.

Zdroj: IMDb


• Přes 30 členů štábu včetně herců dočasně osleplo kvůli špatnému používání UV lamp během scény s pitvou upíra.


• Jméno Chupa pochází ze španělského chupar, což znamená sát. Může jít o odkaz na chupacabru, podivné stvoření z Latinské Ameriky, které saje krev.

• Většina replik Karla Rodena byla v původním znění předabována nejmenovaným anglickým hercem, protože se divákům na testovacích projekcích zdál hercův český přízvuk příliš silný. Karel si ale v českém znění nadaboval sám sebe, což je plus pro krajany, není to totiž pravidlem.• Karel Roden si pravděpodobně s režisérem Guillermem del Torrem padl do noty, neboť jej režisér obsadil hned do svého dalšího filmu. Hellboy (2004) je stejně jako Blade komiksovou adaptací a Karel Roden si v něm zahrál hlavní zápornou postavu – Rasputina. Očividně režisérovi padla do oka i Praha, protože Hellboye natáčel opět zde.

• Původní scénář obsahoval scénu, ve které měl Blade s Nyssou sex. Scéna však byla vyškrtnuta ještě před začátkem natáčení.

• Na jaře 2001 poznal Snipes v průběhu filmování kromě pražských barů i řadu zdravotnických zařízení. Když si při natáčení vážně poranil prst, ošetřovali ho v Motole. Po zranění vazů v koleni skončil na žižkovské klinice.


Americký akční nářez Blade 2 můžete sledovat v repríze v pondělí 12. 3. 2018 od 00:25 na Nova Cinema.NEPŘEHLÉDNĚTE:

Průlomový film pro akční svět: Na spolupráci se domluvili Schwarzenegger, Stallone a Jackie Chan!


ODHALENÍ: Příšerná testovací verze! Film Blade musel projít rozsáhlými úpravamiAutor: Kir


Novinky z NOVY