Dětská hvězda ze Zachraňte Willyho DNES: Neúspěšná hudební i herecká kariéra si vybrala svou daň!

Aktualizováno 02.04.2018

Jason James Richter - Zachraňte Willyho!
Zdroj: Nova.cz

Jason James Richter se svého času díky snímku Zachraňte Willyho vyšvihl mezi největší dětské hvězdy. Na konci tisíciletí však pověsil herectví na hřebík! A nyní se pokouší opět prorazit...

 V roce 1993 byli diváci uchváceni krásným přátelstvím mezi Jessem (Jason James Richter) a kosatkou ve snímku „Zachraňte Willyho!“. Jason ve svých dvanácti letech získal roli, o kterou se ucházelo přes 4000 dětských herců!

Zdroj: IMDb


Díky obrovskému úspěchu snímku se zrodila další dětská hvězda. Jason si kromě tří filmů o Willym (celkem vznikly čtyři snímky, v posledním z roku 2010 však již neúčinkoval) zahrál hlavní roli ve třetím Nekonečném příběhu a objevil se například i v klipu Michaela Jacksona.

S blížícím se koncem tisíciletí však Jason pověsil herecké řemeslo na hřebík. Mohl si to dovolit, za druhý díl Zachraňte Willyho totiž obdržel honorář ve výší jednoho milionu dolarů! Začal se věnovat hudbě a jako basák vystupoval s nepříliš úspěšnou rockovou kapelou Fermata. Vydali jednu desku, chvíli na to se kapela rozpadla a členové se rozešli ve zlém. 

Zachraňte Willyho! letos slaví krásné výročí 25 let od premiéry a Jasonovi je již 38 let.

Zdroj: Instagram


Po rozpadu kapely se vrátil k herectví, příležitostně také pracuje jako asistent režie nebo produkční. Po svém hereckém comebacku se objevuje zejména v béčkových akčních filmech, ale kdo ví? Možná se jednou opět objeví v rodinném filmu, který se zapíše do paměti i srdcí diváků po celém světě.Záchranu Willyho můžete sledovat v sobotu 3. března 2018 od 15:40 na Nova Cinema nebo v neděli 4. 3. 2018 od 08:30 na tomtéž kanále.
NEPŘEHLÉDNĚTE:

FOTO: Dnes byste ji nepoznali! Z malé Lucinky z Letopisů Narnie vyrostla pořádná kočka

ŽALOBA! Je slavný animák Hledá se Nemo originál, nebo Disney okopírovali nápad někoho jiného?


Novinky z NOVY