ŽÁDNÝ PŘEDSTÍRÁNÍ: Romantický film Wimbledon byl natočen během opravdového šampionátu!

Aktualizováno 01.04.2018

Wimbledon - 21
Zdroj: TV Nova

Romantická komedie Wimbledon z prostředí tenisového sportu zaujme nejen sportovce, ale i příznivce romantických komedií. Zajímavosti, které souvisí s tímto filmem, vás určitě překvapí.

Příběh vypráví o Peterovi Coltovi, který je smolař, a v tenise se mu moc nedaří. Jeho kariéra se tedy pomalu blíží ke konci. Ovšem nakonec díky divoké kartě dostane šanci se zúčastnit šampionátu ve Wimbledonu, a to se mu stane osudným. Díky záměně klíče od hotelového pokoje se střetává s krásnou Lizzie Bradburyovou, mladou tenisovou nadějí. Dodá nová láska Peterovi sílu do šampionátu a zachrání mu tak kariéru?

Zdroj: TV Nova

TOP 8 zajímavostí z filmu Wimbledon:

- Záběry, kde Peter a Lizzie běhali po promenádě, byly pořízeny v Brightonu.

- V tenisové výměně byly míčky vytvořeny počítačem – až na podání, při něm herci měli opravdové míčky.

- Výroba filmu stála 31 milionů, během prvního víkendu film vydělal v amerických kinech 7 milionů dolarů a za první měsíc téměř 17 milionů.- Hlavní role měli původně hrát herci Hugh Grant a Reese Witherspoon. Jenže Reese nakonec podepsala jinou podobnou smlouvu, ale z prostředí U.S. Open.

- Kristen Dunst kvůli roli absolvovala fyzické tréninky.

- Film byl natočený během opravdového Wimbledonu v roce 2003. Diváci i rozhodčí jsou opravdoví. Herci se štábem přicházeli na kurty vždy před turnaji a na jejich konci.

- Původní název filmu byl Two Weeks in Love.

- Hlavní postava Petera Colta byla inspirována skutečnou událostí. Tenista Goran Ivaniševič byl velký tenisový talent, ale nikdy žádný grandslamový turnaj nevyhrál. Nakonec, stejně jak je to ukázáno ve filmu, dostal divokou kartu na Wimbledon, kde zazářil.

 

NEPŘEHLÉDNĚTE: 

FILM, KTERÝ ZMĚNIL SVĚT: Díky Big Lebowskimu vzniklo nové náboženství, ke kterému se hlásí přes sto tisíc lidí!


ŽALOBA! Je slavný animák Hledá se Nemo originál, nebo Disney okopírovali nápad někoho jiného?

DRAMA NA PLACE: Natáčení filmu Nádherné bytosti málem skončilo katastrofou. Blížila se velká přírodní pohroma!


Novinky z NOVY