Režiséra Letopisů Narnie okouzlila česká příroda! Poznali jste ve filmu tato místa naší krásné země?

Aktualizováno 01.04.2018

Letopisy Narnie: Lev, čarodějnice a skříň - 7
Zdroj: Oficiální zdroj

Dobrodružný fantasy film Letopisy Narnie: Lev, čarodějnice a skříň je plný efektů a úžasných triků. Věděli jste, kde všude se natáčelo? Jaké triky byly použity? To a další zajímavosti, které o filmu určitě nevíte, se dozvíte v článku!

Film Letopisy Narnie: Lev, čarodějnice a skříň byl natočen podle knižní předlohy Cliwa Caplese Lewise a vypráví příběh o čtyřech sourozencích z Londýna, které matka poslala do venkovského domu profesora, aby je tak uchránila před hrůzami války. Tam najdou velkou starou skříň, která je průchodem do krásné a mystické Narnie, kde vládne zlá čarodějnice. Osud celé země je v jejich rukách, musí vyhrát boj dobra se zlem. Nebudou na to ale sami, za zády budou mít kromě armády i krále Narnie – lva Aslana. Podaří se jim bitvu vyhrát a tím vrátit do země zase jaro?

Zdroj: Oficiální zdroj

TOP 9 zajímavostí:

– Úvodní znělku k filmu nahrála původně kapela Evanescence. Znělka byla ale později nahrazena, protože se autorům zdála pro film moc temná.

– Jméno Aslan v turečtině znamená lev. Ten se na place ovšem nikdy neobjevil, všechny záběry Aslana vznikly v počítačích.

– Scény byly natočeny ve stejném pořadí, jako se ve filmu odehrávaly, což je velmi neobvyklé.

– Scéna, kdy se malá Lucy objeví poprvé v Narnii, byla natočena hned napoprvé. Štáb dívce zavázal oči a přivedl ji na scénu, kterou předtím nikdy neviděla. Její úžas byl tak autentičtější.

– V době druhé světové války bylo běžné evakuovat děti z Londýna na venkov. Čtyři se dostali i do domu pana Lewise. Ten dětem vymyslel pohádku, která začínala stejným příběhem jako ten jejich. Nejdříve napsal jen pár vět, později se k příběhu vrátil a vzniklo z toho 7 knih o Narnii.

– Film se natáčel v Londýně, Adršpašských skalách a v Praze. Většina scén v lese se natáčela v Českém Švýcarsku, kterým byl režisér Adamson přímo okouzlen.

Zdroj: Profimedia

– Pravý sníh je pouze ve scénách, které se natáčely v Česku. Všude jinde je sníh umělý!

– Pro ztvárnění zimní krajiny pohádkové Narnie se autorům zalíbily Tiské stěny v Českosaském Švýcarsku. Točilo se také v Adršpašských skalách – děti procházejí skalní gotickou bránou, která patří k tomu nejzajímavějšímu, co ve skalním městě vytvořil člověk.

Zdroj: TV Nova

– Všechny scény, kde je voda, se natáčely v Praze na Barrandově v ateliéru s velkým bazénem, který je určený pro vodní akce.

 

Dobrodružný fantasy film Letopisy Narnie: Lev, čarodějnice a skříň můžete sledovat v sobotu 3. 3. od 16:40 na Nově nebo v repríze v pondělí 5. 3. od 17:30 na Nova Cinema!

 

NEPŘEHLÉDNĚTE:
SOUBOJ ANIMÁKŮ: Který kreslený film je pro vás ten NEJ? Hlasujte!

Dětská hvězda ze Zachraňte Willyho DNES: Neúspěšná hudební i herecká kariéra si vybrala svou daň!

ŽALOBA! Je slavný animák Hledá se Nemo originál, nebo Disney okopírovali nápad někoho jiného?


Novinky z NOVY